Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Zakończenie Sezonu Żeglarskiego na Przystani Żeglarskiej w Błotniku

Zakończenie sezonu żeglarskiego na Przystani Żeglarskiej w Błotniku odbyło się 26 września 2015 r. uroczystym rozpoczęciem i powitaniem wszystkich gości przez Pana Wójta – Janusza Golińskiego i Łukasza Żarna – Komandora GKM „CEDRUS”. Pan Wójt podziękował tym, którzy przyczynili się do prawidłowej działalności żeglarskiej oraz wspierali Gminę Cedry Wielkie w realizacji polityki żeglarskiej wpisującej się w strategię rozwoju. W szczególności podziękowania otrzymali Pan Łukasz Zaręba – z kancelarii Prezesa Rady Ministrów – reprezentujący Panią Ewę Kopacz – Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Maciej Kowalczuk – Dyrektor Departamentu ds. Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pan Maciej Kazienko – Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także Pan Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz. Podziękowania otrzymały również osoby, które na co dzień dbają o to, ażeby przystań stawała się coraz bardziej przygotowana na obsługę żeglarzy i realizację zadań jej powierzonych, w tym: Pan Zdzisław Gurda – Wice komandor ds. technicznych, Pani Joanna Trojnar – Członek zarządu GKM CEDRUS, Pan Jakub Wylot – kierownik administracyjny i Andrzej Sikora – Bosman. Szczególne podziękowania otrzymał również Pan Wójt Janusz Goliński od Pani Premier – Ewy Kopacz, które zostały przekazane przez Pana Łukasza Zarębę.

Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na blok artystyczny. W pierwszej kolejności zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich, pod kierunkiem Pani Iwony Karnat. Uczniowie wprowadzili gości w magiczny klimat muzyki szantowej. W ramach wydarzenia zaplanowano również regaty na łodziach klasy OPTYMIST. W zawodach brali udział członkowie szkółki żeglarskiej w Błotniku, którzy w okresie od czerwca do września 2015 r. nabywali umiejętności żeglarskich pod okiem wykwalifikowanego instruktora – Pana Dariusza Olędzkiego. Poza odznaczeniem najlepszych zawodników, organizatorzy wyróżnili wszystkich zawodników i uczestników szkółki żeglarskiej. Łącznie grupa 30 osób, która w czasie ponad 300 godz. wykazała się ogromną determinacją w nauce żeglarstwa otrzymała certyfikaty ukończenia warsztatów, czapeczki szkółki żeglarskiej, a także upominki ufundowane przez Kancelarię Rady Ministrów.

Po zakończeniu zawodów na łodziach OPTYMIST odbył się pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku. W ramach pokazu zaprezentowano działania prowadzone zarówno przez ratowników jak i przez psy ratownicze. W pokazie udział wzięli pozoranci wyłonieni spośród chętnych dzieci. Całemu wydarzeniu towarzyszyła narracja ze sceny prowadzona przez Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku. Zakończenie sezonu żeglarskiego wiąże się również z jego podsumowaniem. Dlatego też specjalnie dla zaproszonych gości, a także uczestników imprezy została zaprezentowana w formie multimedialnej prelekcja podsumowująca działalność przystani w roku 2015. Prezentacji dokonał Łukasz Żarna – Komandor Klubu. Kolejnym elementem wzbudzającym zainteresowanie w ramach wydarzenia okazał się pokaz żeglarski w wykonaniu uczestników szkółki żeglarskiej w Błotniku. Wydarzenie to pokazało, że warsztaty w Szkółce żeglarskiej to nie tylko przygotowanie do regat. Jest to miejsce również na własną inwencję artystyczną nawet w sporcie. Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert szanty zespołu RETRO VOICE, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem pracy scenicznej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.