Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

14 lutego – Święto Zakochanych

„Kochać, jak to łatwo powiedzieć
Kochać, to nie pytać o nic.
Bo miłość jest niepokojem,
Nie zna dnia, który da się powtórzyć.”

P. Szczepanik

 

14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych – WALENTYNKI. Choć jeszcze niedawno w Polsce wiele osób podchodziło do niego z dystansem, to dziś już nikogo nie dziwi wręczanie drobnych upominków czy składanie miłosnych życzeń najbliższej osobie.

Tą refleksją postanowiliśmy podzielić się z najmłodszymi dziećmi z klas drugich z Zespołu Szkół w Cedrach Małych, które odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich pod opieką Pani Alicji Warś i Pani Elżbiety Łyś i wzięły udział w warsztatach walentynkowych zorganizowanych z okazji tego święta.

Jak na Dzień Świętego Walentego przystało głównym tematem były książki i wiersze o prawdziwej miłości występującej w takich książkach jak: Zakochany Kundel, Calineczka, Piękna i Bestia. Po wysłuchaniu bajek przyszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez Panią dyrektor biblioteki, które wzbudziły wśród dzieci ogromne emocje. Jedna z zabaw polegała na pojedynczym zgłaszaniu się i wymienianiu książek lub bajek z motywem miłosnym, dzieci miały przy tym wiele frajdy. Jednak najfajniejszą zabawą okazała się rywalizacja uczniów z podziałem na klasy II a i II b. Dzieci w tej zabawie miały za zadanie z rozsypanki „memo” ułożyć aż 30 par miłośnych pochodzących z bajek oraz książek. Zwyciężyła klasa II b z ilością punktów 27 natomiast klasa II a zdobyła 26 punktów.

Po pierwszej części zajęć w tym szczególnym dniu, dzieci zjadły śniadanie aby mieć dużo siły na kolejną porcję wrażeń, która była skierowana na zajęcia rękodzielnicze. Uczniowie stworzyli serduszka na patyku, a inwencją twórczym nie było końca. Na zakończenie przedstawiciele klas mogli wykonać łańcuch pamiątkowy, który zabrali do przystrojenia swoich sal szkolnych. Otrzymali również słodki poczęstunek, pamiątkowe kalendarzyki i zakładki do książek z napisem akcji pn. „Cała Polska czyta dzieciom” i wręczyły wykonany przez dzieci stroik walentynkowy.

Panie nauczycielki wraz z dzieci bardzo serdecznie podziękowały za możliwość goszczenia w Bibliotece oraz ŻOKiSie i wręczyły przepięknie wykonany upominek przez dzieci.

Wszystkim zakochanym z okazji tak wyjątkowego święta życzymy wiele miłości.

3350