Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

26 finał WOŚP w Gminie Cedry Wielkie

Już po raz jedenasty Gmina Cedry Wielkie włączyła się do spontanicznego grania w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Cedrach Wielkich oraz Gmina Cedry Wielkie i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. W tym roku 26 Orkiestra zagrała dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Od rana 14 stycznia 30 wolontariuszy zbierało datki we wszystkich sołectwach, a o godzinie 14.00. w Sztabie w Szkole Podstawowej w Cedrach Wielkich rozpoczęła się, przepełniona licznymi atrakcjami zabawa dla mieszkańców, trwająca do wieczora. Na niedzielne popołudnie i wieczór przygotowany został bogaty program artystyczny, na który złożyły się m.in. występy muzyczne i taneczne uczniów i absolwentów szkół z terenu naszej Gminy, koncerty zespołów: DOGS ON ACID – Kuźnia Talentów Mariusza Przybylskiego, REQUEST – Przyjaciele Kuźni Talentów Mariusza Przybylskiego oraz dobrze znany lokalnej społeczności zespół rockowy MIDNIGHT.

Poza głównym miejscem koncertów – salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich – w szkole działo się również bardzo wiele. Przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać z licznych atrakcji: kawiarenki, loterii fantowej, fotobudki, punktu medycznego czy stoiska z helem „do gadania”. Na gości czekały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Cedrów Wielkich z przepysznymi pierogami. W trakcie całodziennych atrakcji nie zabrakło również aukcji – licytacji cennych przedmiotów zgromadzonych dzięki darczyńcom i sponsorom.

W trakcie Finałowego Dnia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się trzy wejścia aukcyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem hojnie licytujących mieszkańców Gminy Cedry Wielkie. Wylicytowano m.in. piłkę z podpisem Jerzego Dudka (600 zł), spacer z przewodnikiem po budowanym moście w Kiezmarku (550 zł), plakat polskiej reprezentacji piłki nożnej z podpisami Zbigniewa Bońka oraz Adama Nawałki, tort ufundowany przez właściciele restauracji Cedrowy Dworek (310 zł). Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty przesłane przez WOŚP. Wylicytowano koszulki 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, książki WOŚP oraz płytę z koncertu Woodstock 2017. Sama licytacja wsparła WOŚP kwotą 6018 zł.

W tym dniu nie mogło zabraknąć tradycyjnego „ŚWIATEŁKA DO NIEBA”, który rozbłyskiwał nad głowami tłumnie zebranych mieszkańców. Wszystkie pieniądze zebrane podczas finału zostały skrupulatnie przeliczone przez sztabowy bank. Jak się okazało, dzięki ludziom wielkiego serca uzbieraliśmy rekordową kwotę 25 060,84 zł. To o prawie 7 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym !

Organizatorzy – Szkoła Podstawowa w Cedrach Wielkich, Gmina Cedry Wielkie oraz Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich – składają gorące podziękowania sponsorom, dzięki którym WOŚP mogła ponownie zagrać w Gminie Cedry Wielkie. Również Wójt Gminy, Pan Janusz Goliński, składa podziękowania tym wszystkim osobom, organizacjom i sponsorom, którzy w aktywny sposób przyłączyli się do akcji i tym samym przyczynili się do osiągniętego sukcesu. W szczególny sposób dziękujemy mieszkańcom gminy Cedry Wielkie za wielkie serce, hojność i wsparcie 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do zobaczenia za rok na 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szef Sztabu WOŚP przy Szkole Podstawowej w Cedrach Wielkich

Joanna Stępień