Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Cedry Wielkie

13 stycznia 2019 r. w całej Polsce obywały się imprezy związane z 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również Gmina Cedry Wielkie włączyła się do spontanicznego grania w ramach 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już trzynasty raz graliśmy z WOŚP. Po raz pierwszy finał WOŚP zorganizowano w Gminie Cedry Wielkie 12 stycznia 2003 r. podczas XI finału. Później graliśmy co roku w latach 2003 – 2007. Po przerwie powróciliśmy do organizacji finału w 2012 roku i od tej pory wspieramy fundację Jurka Owsiaka.

Organizatorami tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Cedrach Wielkich oraz Gmina Cedry Wielkie i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

W tym roku 27 Orkiestra zagrała dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Od rana 13 stycznia ponad 20 wolontariuszy – uczniów Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich – zbierało datki we wszystkich sołectwach (łącznie w terenie zebrano ponad 8 000 zł), a o godzinie 14.00. w Sztabie w Szkole Podstawowej w Cedrach Wielkich rozpoczęła się, przepełniona licznymi atrakcjami, zabawa dla mieszkańców, trwająca do wieczora.

Na niedzielne popołudnie i wieczór przygotowany został bogaty program artystyczny, na który złożyły się m. in. występy muzyczne i taneczne uczniów szkół z terenu naszej Gminy, koncerty zespołów The Moon i TKM oraz dobrze znany lokalnej społeczności zespół rockowy MIDNIGHT.

Poza głównym miejscem koncertów – salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich – w szkole działo się również bardzo wiele. Przez cały czas trwanie imprezy można było skorzystać z licznych atrakcji: kawiarenki, loterii fantowej, fotobudki, punktu medycznego, stoiska Gminnej Publicznej Biblioteki, stoiska stowarzyszenia „Podaj rękę” czy stoiska malowania twarzy. Na gości czekały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Cedrów Małych z przepysznymi pierogami, sajgonkami i gorącym barszczem.

W trakcie całodziennych atrakcji nie zabrakło również aukcji – licytacji cennych przedmiotów zgromadzonych dzięki darczyńcom i sponsorom, którzy w tym roku okazali się wyjątkowo hojni. W trakcie Finałowego Dnia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się cztery wejścia aukcyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licytujących mieszkańców Gminy Cedry Wielkie. Wylicytowano m.in. spinki do mankietów przekazane przez Wójta Gminy Cedry Wielkie, koszulki WOŚP, tort i ręcznie wykonaną chatkę z piernika ufundowaną przez właścicieli restauracji Cedrowy Dworek, tort ufundowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Leszkowy, kubki zespołu Midnight, skrzypce, które podarował radny gminy Cedry Wielkie, Pan Leszek Koszałka, worek pieniędzy, ręcznie wykonaną serwetę podarowaną przez Panią Irenę Szafran z Cedrów Wielkich, przepyszne miody Pana Andrzeja Brzyszcz z Długiego Pola i wiele innych przedmiotów.

W tym dniu nie mogło zabraknąć tradycyjnego „ŚWIATEŁKA DO NIEBA”, który rozbłyskiwał nad głowami tłumnie zebranych mieszkańców mimo padającego deszczu.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas finału zostały skrupulatnie przeliczone przez sztabowy bank. Jak się okazało, dzięki ludziom wielkiego serca uzbieraliśmy rekordową kwotę 28 430,79 zł (w ubiegłym roku zebraliśmy 25 060,84 zł, a w 2017 r. – blisko 19 000 zł).

Organizatorzy – Szkoła Podstawowa w Cedrach Wielkich, Gmina Cedry Wielkie oraz Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich – składają gorące podziękowania sponsorom, dzięki którym WOŚP mogła ponownie zagrać w Gminie Cedry Wielkie. Również Wójt Gminy, Pan Janusz Goliński, składa podziękowania tym wszystkim osobom, organizacjom i sponsorom, którzy w aktywny sposób przyłączyli się do akcji i tym samym przyczynili się do osiągniętego sukcesu. W szczególny sposób dziękujemy mieszkańcom gminy Cedry Wielkie za wielkie serce, hojność i wsparcie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do zobaczenia za rok na 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w nowej hali sportowo – widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Cedrach Wielkich.

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JESZCZE JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!

Sponsorzy i Darczyńcy WOŚP 2019