Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przed nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 stycznia. Swój finał będą mieć również Cedry Wielkie, które kwestą od godz. 8.00 rozpoczną orkiestrowe granie. Gminny finał rozpocznie się o godz. 14.00 – oczywiście w hali widowiskowo-sportowej.

WOŚP w naszej gminie gra od 2003 roku. W tym roku „muzykanci” Jurka Owsiaka zbierać będą pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

30 wolontariuszy z podstawówki w Cedrach Wielkich pod opiekuńczym okiem dorosłych – w tym również policjantów z naszego komisariatu – od godz. 8.00 kwestować będzie we wszystkich miejscowościach naszej gminy. Od godz. 14.00 finał WOŚP rozpocznie się w nowej hali. Tu swoimi umiejętnościami artystycznymi popisywać się będą uczniowie ze szkół w Cedrach Wielkich, Wocław i Cedrów Małych. Wystąpi zespół Midnight i młodzieżowy chór z Pruszcza Gdańskiego. Na godz. 17.00 zaplanowano „Kuźnię talentów”. Przedostatnim akordem imprezy będzie koncert zespołu The Nierobbers. O godz. 20.00 – tradycyjnie już – wyślemy światełko do nieba, żeby wszyscy wiedzieli, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z powodzeniem grała również w Cedrach Wielkich.

W czasie trwania naszego finału odbędą się trzy licytacje – finałową zaplanowano na godz. 18.15. Prowadzona też będzie kawiarenka, gdzie za niewielką opłatą będzie można nabyć smakowitości przygotowane przez naszych mieszkańców – również Koła Gospodyń Wiejskich. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała kiermasz książek. Na maluchów czekać będą dmuchane zabawki. Nie zabraknie cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem fotobudki i loterii fantowej. W punkcie medycznym strażacy z OSP Cedry Wielkie prezentować będą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na mieszkańcach naszej gminy można polegać, dlatego wierzymy, że pobijemy ubiegłoroczny rekord, kiedy to udało się zebrać dokładnie 29 989,79 zł. W 2018 roku zebrano 25 060,84 zł, a trzy lata temu – blisko 19 000 zł). Do zobaczenia w niedzielę.