Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

29.08.2020 r. 1 URODZINY HALI SPORTOWEJ

Niemal rok temu oddano do użytku jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat – halę sportową w Cedrach Wielkich. Od tego momentu byliśmy świadkami wielu ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych.
 
– Minione 12 miesięcy pokazały jak bardzo potrzebna była budowa hali sportowej. Obiekt był wykorzystywany do granic swoich możliwości. Dzięki niej mogliśmy oglądać gwiazdy sportu i estrady. Organizowane wydarzenia pokazały, że nasi mieszkańcy złaknieni są takich przedsięwzięć. Był to trudny okres – również ze względu na pandemię koronawirusa. Myślę jednak, że egzamin został zdany – mówi wójt Janusz Goliński.
 
Przypomnijmy, że w nowej hali mieliśmy przyjemność oglądania w akcji siatkarzy Trefla Gdańsk i AZS Olsztyn, szczypiornistów reprezentacji Algierii, reprezentantów Polski w futsalu, czy tancerzy. Nie brakowało też gwiazd estrady, by wspomnieć o występach aktorów Andrzeja Grabowskiego i Tomasz Stockingera.
 
Podczas rocznicowej imprezy atrakcji dla małych i dużych nie brakowało, a wisienką na torcie był mecz mega piłkarzyków, w którym naprzeciwko siebie stanęły drużyny Samorządowców i Duchownych. 9:8 wygrała drużyna prowadzona przez Janusza Golińskiego, a zwycięską bramkę strzeliła Przewodnicząca Rady Gminy Justyna Słowińska.