LEGENDY ŻUŁAWSKIE Z GMINY CEDRY WIELKIE

Wyjątkowe słuchowisko "Legendy Żuławskie z Gminy Cedry Wielkie” inspirowane lokalnymi legendami, napisanymi na podstawie „Baśni i Legend Żuław i Mierzei Wiślanej” autorstwa Marzeny Bernackiej i Moniki Jastrzębskiej – Opitz wydawnictwa Żuławy Wiślane – Opitz w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej w Wocławach.

W rolach głównych usłyszymy:
Kornelie Łania, Jakuba Woźniaka, Macieja Kowalczyka, Alicję Grzylewską, Alicję Czerską, Jessice Langowską, Oliwię Kowalewską.

Zaangażowanie młodych talentów – aktorek i aktorów oraz ich intensywna praca w szkole i profesjonalnym studio nagraniowym – przekłada się na unikatowe doświadczenie słuchowe. Ten efekt jest dodatkowo wzmocniony przez starannie przygotowane elementy wizualne, dobrze skrojony scenariusz oraz muzykę skomponowaną specjalnie na potrzeby tego słuchowiska. Wszystko to razem tworzy niezapomnianą atmosferę okraszoną pięknem Domu Podcieniowego.

Zachęcamy do udziały w słuchowisku, które bawi, wzrusza, ale i zapewnia niezwykłą podróż przez świat dźwięków i emocji, podkreślając kreatywność i zaangażowanie wszystkich osób realizujących projekt.

Oprócz odsłuchu słuchowiska będzie dostępna dla Państwa wystawa fotografii połączona z nagranymi dźwiękami natury, będącą zwieńczeniem projektu Fundacji Pruszczanie.pl polegającego na ocaleniu pejzażu dźwiękowego ostatniego lasu łęgowego na Żuławach.

Muzyka: grupa producencka Lud Hauza w składzie: Cyprian Wieczorkowski i Dawid Gorgolewski

Lektor: Magdalena Woźniak

Scenariusz i reżyseria: Cyprian Wieczorkowski

Operatorami programu Regiony-mobilne laboratorium kultury, są Pruszczanie.pl i Fundacja Port Art

udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Szczegóły
Data dodania 29 maja 2024
  • LEGENDY ŻUŁAWSKIE Z GMINY CEDRY WIELKIE
    LEGENDY ŻUŁAWSKIE Z GMINY CEDRY WIELKIE