Wernisaż wystawy: Sen Nocy Świętojańskiej

Fundacja Arte Infinita wraz z Żuławskim Ośrodkiem Kultury i Sportu ma zaszczyt zaprosić na wspólne uczczenie najdłuższej nocy w roku podczas wernisażu pt: "Sen Nocy Świętojańskiej".

Wystawa pt: „Sen Nocy Świętojańskiej” odbędzie się 21.06.24 o godz. 18.00 w domu podcieniowym w Miłocinie, w Cedrach Wielkich.
Jest ona owocem współpracy Fundacji Arte Infinita, której prezesem jest Małgorzata Limon-Wyrzykowska oraz Łukasza Żarna, Dyrektora Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.
Na wystawie pojawi się 29 artystów z Polski: Trójmiasta, Warszawy, Bydgoszczy i Malborka oraz Ukrainy:

Bartosz Armusiewicz
Beata Babińska
Wilga Badowska
Marcin Bildziuk
Joanna Budzyńska
Tadeusz Dołkowski
Agnieszka Gewartowska
Klaudyna Hady
Dominika Hofman
Alicja Kajtanowska
Monika Konczakowska
Małgorzata Kornecka-Drąg
Tomasz Kucharski
Małgorzata Limon-Wyrzykowska
Violeta Monsevych
Iwona Murawska
Julia Nowacka
Agnieszka Olędzka
Kateryna Ocheredko
Tetiana Ocheredko
Wanda Piskorska
Adam Sikorski
Agata Smólska
Joanna Śmielowska-Jaremin
Beata Walczak
Paweł Wyborski
Anna Wypych-Klimkowska
Małgorzata Zembko
Joanna Ziółkowska


Fundacja Arte Infinita zaprasza artystów, którzy tworzą w różnych stylach malarskich, mają inne spojrzenie na świat, jednak jedyne, co ich łączy to temat, który każdy interpretuje według własnej stylistyki. Są artyści tworzący w stylu hiperrealistycznym jak Tomasz Kucharski, jednak są też odważne abstrakcje Agnieszki Olędzkiej czy świetliste architektoniczne obrazy Pawła Wyborskiego. Część z artystów aktywnie działa w świecie sztuki, inni zaś poszukują jeszcze swojej drogi w trudnym artystycznym świecie. Jako Fundacja chcemy pokazać aktualne trendy obecne w malarstwie ukazane poprzez zindywidualizowaną wystawę, mającej na celu pokazanie nie tego, co modne, a takiej sztuki, która powstała z potrzeby tworzenia.


Scenariusz wydarzenia:

Wydarzenie rozpocznie się pięknym obrazkiem, wolontariuszki Fundacji będą siedzieć przed domem podcieniowym i rozdawać wianki nadchodzącym gościom. Następnie Dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich Łukasz Żarna przywita gości oraz opowie parę słów o zabytkowym obiekcie. 
W dalszej kolejności Małgorzata Limon-Wyrzykowska, opowie o artystach i wystawie, na koniec zaprosi artystów na scenę i rozda katalogi z wystawy, w dalszej kolejności, zaprosi widzów do oglądania wystawy.
Po oficjalnym otwarciu, katalogi z malarstwem będą rozdawane przez samych artystów, następnie wszyscy goście zostaną zaproszeni na ognisko zorganizowane przez gminę Cedry Wielkie. Po poczęstunku nastąpi oficjalne utopienie wianków w stawie nieopodal domu podcieniowego w ten sposób wspólnie przywitamy nadchodzącą Noc Świętojańską.

 

Szczegóły
Data dodania 18 czerwca 2024