Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Autorskie spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cedrach Wielkich ze znaną i lubioną autorką Panią Grażyną Bąkiewicz

5 października 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Cedrach Wielkich przybyła  znana i lubiana autorka książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, Grażyną Bąkiewicz. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Cedry Wielkie, a także przedstawiciele grona pedagogicznego.

Podczas spotkania panowała iście domowa atmosfera. Pani Grażyna to osoba niezwykle miła, otwarta, mająca dystans do siebie, a przede wszystkim umiejąca zainteresować i zaintrygować swoimi opowieściami reprezentantów każdej kategorii wiekowej. Wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem zarówno zdolności pisarskich, jak i retorycznych autorki. Pisarka przedstawiła krótko swoją drogę do spełnienia, jakim okazało się być dla niej przelewanie na papier obrazów powstających w jej niezwykle rozwiniętej wyobraźni. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dla niej obcowanie z piórem. Młodzież otrzymała wiele cennych rad, mających pomóc realizacji ich marzeń, które według Pani Bąkiewicz spełniają się zawsze kiedy gorąco tego pragniemy i dajemy z siebie wszystko, by dopomóc szczęściu.

Krótkie streszczenie treści książek, wywołało niezwykłe zainteresowanie przybyłych gości, a także uruchomiło lawinę pytań, na które Pani Bąkiewicz odpowiadała z pasją i oddaniem.

Istniała możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa, a także otrzymania wpisu z dedykacją, z czego rzecz jasna wiele osób skorzystało.

Pani Grażyna wywarła ogromne wrażenie na młodych i tych odrobinę starszych słuchaczach. Tchnęła w nich nadzieję na to, że marzenia naprawdę się spełniają, czego doskonałym przykładem jest jej życie i twórczość, ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników.

Spotkanie odniosło sukces absolutnego podboju serc dzieciaków. Jest to ogromna satysfakcja, ponieważ okazało się, że poza komputerami mają one inne pasje – literackie. Dzieci to specyficzna grupa odbiorców, bardzo szczera, która w swoich ocenach i poglądach, nie zważając na opinie innych stanowi wiernych fanów.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć