Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Bezpieczna droga- kolejne zajęcia!

DSC_0017

W dniu 18.05.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu zajęć w ramach projektu pn. „Bezpieczna droga – stymulowanie rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z terenu Gminy Cedry Wielkie”. Zajęcia dotyczyły pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzone zostały one przez Michała Woźniaka – Prezesa Stowarzyszenia Klub Orlika Cedry Wielkie, specjalistę ds. pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.