Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Delegacja przedstawicieli niemieckiej Gminy Uehlfeld (Środkowa Frankonia) na terenie Gminy Cedry Wielkie

W dniu 4 lipca 2017 r. na zaproszenie Pana Janusza Golińskiego gościła delegacja z niemieckiej Gminy Uehlfeld (Środkowa Frankonia), która miała okazję poznać Gminę Cedry Wielkie z perspektywy rozwoju turystycznego, edukacyjnego i społecznego. Wizyta 20 osobowej delegacji jest efektem bliskiej współpracy samorządów: Gminy Cedry Wielkie i Gminy Trąbki Wielkie, która to z kolei jest partnerem Gminy z Bawarii.

Delegacja z burmistrzem Gminy Uehlfeld – Warnerem Stöckerem została oficjalnie powitana przez Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie, który w formie multimedialnej zaprezentował główne kierunki rozwoju Gminy oraz przedstawił najważniejsze i najciekawsze informacje.

W ramach pobytu na terenie gminy Cedry Wielkie delegacja miała możliwość odwiedzić Ośrodek Zdrowia w Cedrach Wielkich, w którym lek. med. Magdalena Janas omówiła organizację i funkcjonowanie opieki zdrowotnej. Dodatkowo zaprezentowany został obiekt sakralny – kościół parafii p.w. Świętych Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich, Przystań Żeglarska w Błotniku i Dom Podcieniowy w Trutnowach.