Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Delegacja Przedstawicieli Ukrainy na terenie Gminy Cedry Wielkie

W dniu 31 maja 2017  na zaproszenie Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie gościła DELEGACJA Z OBWODU ŁUGAŃSKIEGO (UKRAINA), która miała okazję poznać Gminę Cedry Wielkie z perspektywy wybranych obiektów turystycznych i gminnych instytucji.

Po oficjalnym powitaniu przez Pana Wójta Gminy Cedry Wielkie – Janusza Golińskiego i zaprezentowaniu Gminy Cedry Wielkie w aspekcie społecznym, gospodarczym a także turystycznym 15 osobowa grupa udała się na zwiedzanie Gminy zaczynając od samego Urzędu Gminy, w którym zaprezentowany został funkcjonujący system monitorowania i alarmowania i tym samym stan przygotowania samorządu w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. W ramach pobytu na terenie gminy Cedry Wielkie delegacja miała możliwość zwiedzić m.in. Dom Podcieniowy w Trutnowach, Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, Gminną Bibliotekę Publiczną, Słoneczne Okienko Przedszkolne i  Miasteczko Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich.

Ostatnim punktem wizyty była Przystań Żeglarska w Błotniku, na której został przygotowany przez KGW Leszkowy, tradycyjny żuławski poczęstunek.