Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Dożynki Gminne 2020

Dożynki to czas ukoronowania pracy rolników, która nie należy do łatwych – a przy okazji napotyka różne problemy i trudności. Koronawirus nie zwolnił ich też z codziennych obowiązków. Korzystając z okazji wszystkim rolnikom dziękuję za ich codzienny trud i za gospodarność. Bez Waszej ciężkiej pracy nie byłoby mąki, z której wypiekany jest chleb, goszczący codziennie na naszych stołach – mówi wójt Janusz Goliński.

Tegoroczne dożynki – ze względu na sytuację pandemiczną – miały bardzo symboliczny charakter. W ramach Gminnych Obchodów Święta Plonów, których starostami byli Marta i Piotr Rutkowscy, odbyła się msza św. dziękczynna za plony i o boże błogosławieństwo dla rolników.

– Szanowni gospodarze naszej gminy, przekazujemy tradycyjny bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów. Życzymy Wam, abyście dzielili nim sprawiedliwie – tak, aby chleba nie zabrakło do następnych, pomyślnych zbiorów – życzyli wójtowi Januszowi Golińskiemu i Justynie Słowińskiej, Przewodniczącej Rady Gminy Cedry Wielkie starostowie dożynek.

Przed ołtarzem w kościele parafialnym w Cedrach Wielkich stanęły piękne wieńce dożynkowe przygotowane przez mieszkańców poszczególnych sołectw.

– Najważniejsze, że żniwa udało się przeprowadzić sprawnie i bezpiecznie. Mam nadzieję, że nasi rolnicy zadowoleni są z zebranych plonów i że za rok obchody święta plonów będą huczniejsze – dodaje Janusz Goliński.