Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO W CEDRACH WIELKICH

Na terenie Miasteczka Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniu 18 czerwca 2018 r.  odbył się DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA, będący podsumowaniem kampanii ROWEROWY MAJ, do której nasza gmina przystąpiła już po raz drugi.

Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca aktywne podróże do szkół i przedszkoli, będąca autorskim projektem Miasta Gdańska z roku na rok przyciągająca kolejne gminy i miasta. Rowerowy Maj to edukacja, zabawa i rywalizacja skutecznie promująca aktywny tryb życia i komunikację rowerową.  sprawiającą, że dziedzińce szkół zmieniają się w wielkie parkingi rowerowe, a dzieci nie chcą opuścić ani jednego dnia zabawy.

W tegorocznej kampanii po raz pierwszy udział wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy – Cedrów Wielkich, Cedrów Małych, Giemlic i Wocław. Akcja cieszyła się niesamowitą popularnością, co było widać po ilości zaparkowanych pod szkołami  rowerów i hulajnóg. Łączna liczba uczestników tegorocznej akcji to aż 376 uczniów oraz 19 pracowników. 100% aktywnych przejazdów do szkoły przypadło 54 uczestnikom kampanii.

W ramach wydarzenia uczestnicy Rowerowego Maja otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Janusza Golińskiego Wójta Gminy Cedry Wielkie, firmę Grupa Doradczo Audytorska Sp. z o.o. Sp. k., oraz Stowarzyszenie Klub „Orlika” Cedry Wielkie. Nagroda główna to stojak rowerowy z ławkami, który otrzymała Szkoła Podstawowa w Giemlicach, natomiast nagroda za II, III oraz IV miejsce to stojaki rowerowe, które otrzymały kolejno: SP w Cedrach Małych, SP w Cedrach Wielkich i SP w Wocławach.

Odznaczone zostały także najlepsze klasy z każdej, które otrzymały VOUCHER PODARUNKOWY do PARKU LINOWEGO w Gdańsku. Najlepszymi okazały się: klasa „0” ze SP w Cedrach Wielkich z wynikiem 80,2 % aktywności, klasa „0” ze SP w Giemlicach z wynikiem 76,9 % aktywności, klasa „III a” ze SP w Cedrach Małych z wynikiem 68,7 % aktywności oraz klasa „VI” ze SP w Wocławach z wynikiem 45,4 % aktywności. Nagrody otrzymali również uczniowie, których aktywność wynosiła 100%, a były to aż 54 osoby, które otrzymały VOUCHERY o wartości 50 zł do sklepu sportowego. Nagrody otrzymali również wszyscy aktywni pracownicy szkół w postaci VOUCHERU do kina na dowolny seans 3D.

Ponadto, z uwagi na duże zainteresowanie udziałem w akcji, organizatorzy zabezpieczyli nagrody dla wszystkich uczestników kampanii Rowerowy Maj, niezależnie od ilości przejazdów. Nagrody-upominki dla wszystkich to dzwonki, plecaki, książeczki edukacyjne oraz słodycze.

Pan Janusz Goliński – Wójt Gminy Cedry Wielkie wraz z Panem Łukaszem Żarna – Dyrektorem ŻOKiS, serdecznie podziękowali Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego, OSP Cedry Wielkie oraz Stowarzyszeniu Klub „Orlika”  za pomoc w organizacji wydarzenia wręczając podziękowania.

W ramach wydarzenia  odbyły się również zajęcia z udziałem dzieci na MRD, gdzie uczestnicy mogli pochwalić się nabytymi nowymi umiejętnościami i wiedzą, a także mogli sobie przypomnieć i utrwalić ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa na przygotowanych stoiskach:

  • I stoisko PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – OPATRYWANIE RAN, przy którym Pan Michał Woźniak opowiadał o pierwszej pomocy przedmedycznej przy opatrywaniu ran i przeprowadził zajęcia praktyczne na uczestnikach;
  • II stoisko z fantomem, na którym można było przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową z Panią Ulą Woźniak;
  • III stoisko powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego, która zapoznała dzieci z nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator oraz przypomniała o bezpieczeństwie jakie należy zachować podczas jazdy rowerem;
  • IV stoisko Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich, gdzie uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego, wejść do jego wnętrza a nawet „sikać” wodą z węża strażackiego.

 

Zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami koło godziny 13.00 powrócili do swoich szkół.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach oraz przyszłorocznej edycji Rowerowego Maja.

Wyniki końcowe kampanii przedstawia tabela.

ranking rowerowy maj 2018