Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GMINIE CEDRY WIELKIE

Na terenie Miasteczka Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniu 20 czerwca 2017 r.  odbył się DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA, który był podsumowaniem projektu pn. „CYKL ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH – EDUKACYJNYCH „NASZA WISŁA” DLA KLAS „0”, W RAMACH OBCHODÓW ROKU WISŁY” oraz zmagań KAMPANII ROWEROWY MAJ.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu z Gminy Cedry Wielkie w ramach złożonej oferty na REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO dla zadania OŚWIATA I WYCHOWANIE, Stowarzyszenie Klub Sportowy Orlika Cedry Wielkie przy współpracy z Żuławskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich w okresie od kwietnia do czerwca 2017 r. zrealizowało projekt pn. „Cykl zajęć pozalekcyjnych – edukacyjnych „Nasza Wisła” dla klas „0”, w ramach obchodów roku Wisły” w formie zajęć pozalekcyjnych. W ramach projektu  odbył się cykl zajęć z zakresu bezpieczeństwa na wodzie dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym ze szkół z terenu gminy Cedry Wielkie. Zajęcia te obejmowały zagadnienia teoretyczne i praktyczne, a prowadzone były na terenie Przystani Żeglarskiej w Błotniku, która wyposażona jest w profesjonalną salę multimedialną i posiada odpowiednie zaplecze techniczne do realizacji wszystkich zaplanowanych w projekcie zadań.

W celu uatrakcyjnienia zajęć zostały zakupione i wykorzystane niezbędne pomoce dydaktyczne, w tym książeczki edukacyjne, aparat fotograficzny, przybory i materiały plastyczne, mające na celu naukę poprzez doświadczanie. Zakupiony aparat fotograficzny stanowił narzędzie, za pomocą którego zostało uwiecznione realizowanie projektu. Wartość wsparcia finansowego z Gminy Cedry Wielkie to kwota 5 000,00 zł.

Podsumowaniem projektu była organizacja dnia bezpieczeństwa w formie festynu podczas, którego zostały wręczone nagrody i odznaczenia dla uczestników.

Podczas wydarzenia zostało również  podsumowany uczestnictwo Gminy Cedry Wielkie w KAMPANII ROWEROWY MAJ. Udział naszej gminy w tej akcji jest znaczący, gdyż pierwszy raz od początku realizacji akcji w towarzystwie dużych miast  wystąpiła gmina wiejska.

Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca aktywne podróże do szkół i przedszkoli, będąca autorskim projektem Miasta Gdańska z roku na rok przyciągająca kolejne gminy i miasta. Uczniowie z dwóch szkół: Szkoła Podstawowa Giemlice i Szkoła Podstawowa Cedry Małe brały czynny udział przez cały miesiąc w akcji.

Rowerowy Maj to edukacja, zabawa i rywalizacja skutecznie promująca aktywny tryb życia i komunikację rowerową.  sprawiającą, że dziedzińce szkół zmieniają się w wielkie parkingi rowerowe, a dzieci nie chcą opuścić ani jednego dnia zabawy.

Wyniki tej jakże zaciętej walki przedstawiają się następująco:

SP Cedry Małe wynik aktywnych uczestników: 34,64 %/ natomiast wynik frekwencji rowerowej to: 34,64. SP Giemlice wynik aktywnych uczestników: 74,63 %/ natomiast wynik frekwencji rowerowej to: 42,69. Tym samym zwyciężyła SP w Giemlicach. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Wyniki jako Gminy Cedry Wielkie przedstawiają się następująco:

W ramach akcji uczestnicy Rowerowego Maja otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Grupa Doradczo Audytorska Sp. z o.o. oraz Pana Janusza Golińskiego Wójta Gminy Cedry Wielkie. Nagroda główna to stacja naprawy rowerów, którą otrzymała Szkoła Podstawowa w Giemlicach, natomiast nagroda za II miejsce to stojaki rowerowe, które zostały wręczone Szkole Podstawowej w Cedrach Małych.

Odznaczone zostały także 2 najlepsze klasy z każdej szkoły uczestniczącej w kampanii, które otrzymały VOUCHER do AQUAPARKU W REDZIE. Najlepszymi okazały się: II i V klasa ze SP w Giemlicach z wynikiem 100 % aktywności oraz klasy IV i VI ze SP w Cedrach Małych z wynikiem 84 % i 94,74% aktywności. Nagrody otrzymali również uczniowie, których aktywność wynosiła 100%, a było to aż 20 osób, które otrzymały VOUCHERY o wartości 100 zł do sklepu DECATHLON.

Pan Janusz Goliński serdecznie podziękował również firmie ETER – MED oraz Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego za pomoc w organizacji wydarzenia wręczając podziękowania.

Po wręczonych odznaczeniach, nagrodach i podziękowaniach przyszedł czas na dalszy ciąg imprezy. W ramach wydarzenia  zaplanowano organizację zajęć z udziałem dzieci, rodziców, rodzin i mieszkańców Gminy Cedry Wielkie na MRD, gdzie uczestnicy mogli pochwalić się nabytymi nowymi umiejętnościami i wiedzą, a także mogli sobie przypomnieć i utrwalić ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa na przygotowanych stoiskach.

I stoisko ETER MED, przy którym Pani Irena Kaczmarska i Hanna Karnat opowiadały o pierwszej pomocy przedmedycznej zarówno na wodzie jak i lądzie, II stoisko z fantomem, na którym można było przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, III stoisko powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego, która zapoznała dzieci z podstawowym wyposażeniem policji oraz przypomniała o bezpieczeństwie jakie należy zachować podczas jazdy rowerem. Najważniejszą jednak atrakcją tego dnia okazał się pokaz psa obronnego wraz z pozorantem przygotowany przez firmę GOOD – TEAM. Zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami koło godziny 13.00 powrócili do swoich szkół.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach oraz edycjach Rowerowego Maja.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: