Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami z SOP Cedry Wielkie w Gminnej Bibliotece Publicznej

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Cedrach Wielkich jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi swojego ulubionego misia. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich pluszowych przyjaciół. Następnie maluchy obejrzały specjalnie przygotowaną na tę okazję gazetkę o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.

Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych fragmentów książek o niedźwiadkach, uczyły się wiersza o misiu, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały nawet misiowych smakołyków – miodu i dżemu. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodki upominek i misiaczkowe puzzle, które wspólnie z rodzicami mogą ułożyć w domu.