Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018

24 kwietnia w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Były to już piąte eliminacje organizowane przez gminę Cedry Wielkie. W konkursie wzięło udział 18 uczestników, 12 ze szkół podstawowych z Wocław, Giemlic i Cedrów Małych oraz 6 uczniów z gimnazjów z Cedrów Wielkich i Cedrów Małych. W komisji zasiedli przedstawiciele Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego: sierżant – Karol Kościuk (sędzia główny turnieju), sierżant – Magdalena Kosater, sierżant – Dorota Rudnik, młodszy aspirant Marcin Roter oraz aspirant – Rafał Waśko z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich. Opiekę medyczną sprawował przedstawiciel firmy ETERMED w osobie Pani Ireny Kaczmarskiej. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas nauczyciele i wychowawcy ze szkół z terenu gminy.

Turniej składał się z  czterech części:

  1. Część teoretyczna, w której należało wykazać się wiedzą na temat ruchu drogowego rozwiązując test wiedzy oraz test skrzyżowań.
  2. Część praktyczna,  w której należało pokonać rowerowy tor przeszkód, składający się z „ósemki”, slalomu z ograniczeniem, rynny, korytarza z desek, pochylni, równoważni, slalomu kółkowego „żmijka”, tarki oraz zatrzymania w miejscu.
  3. Pierwsza pomoc przedmedyczna – gdzie uczestnicy udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych sytuacjach.
  4. Przejazd przez miasteczko ruchu drogowego w Cedrach Wielkich – każdy uczestnik po wylosowaniu trzech z 6 punktów musiał przejechać miasteczko zgodnie z przepisami ruchu drogowego, zatrzymując się odpowiednio przy punktach przez siebie wcześniej wylosowanych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego – Wydział Ruchu Drogowego, którzy nadzorowali poszczególne konkurencje, oceniali uczestników oraz pilnowali, aby w trakcie całego turnieju wszystkie konkurencje przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem.

Klasyfikacja ogólna turnieju:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Giemlicach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wocławach

Gimnazjum:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Cedry Małe

II miejsce – Szkoła Podstawowa Cedry Wielkie

Klasyfikacja indywidualna uczniów poszczególnych szkół:

Szkoła Podstawowa

I miejsce – Weronika Kuraś  – Szkoła Podstawowa Cedry Małe

II miejsce – Miłosz Daszkowski – Szkoła Podstawowa Wocławy

III miejsce – Bartosz Michta – Szkoła Podstawowa Giemlice

Gimnazjum

I miejsce  –  Maja Bukowska – Szkoła Podstawowa Cedry Małe

II miejsce – Kacper Reszpądek – Szkoła Podstawowa Cedry Małe

III miejsce – Mateusz Klimek – Szkoła Podstawowa Cedry Wielkie

Indywidualną nagrodę wyróżnienia za bezbłędne przejechanie w konkurencji: Miasteczko Ruchu Drogowego otrzymali:

kategoria: Szkoła Podstawowa

– Weronika Kuraś oraz Julia Piotrowska – Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych.

kategoria: Gimnazjum

Maja Bukowska oraz Aleksandra Walecka – Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały natomiast puchary oraz dyplomy. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Cedry Wielkie. Zwycięskie drużyny reprezentować będą Gminę Cedry Wielkie w eliminacjach powiatowych, które odbędą się również w ŻOKiS w dniu 26 kwietnia 2018 r. Laureatom gminnego etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!