Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Festyn Wakacyjny 9 lipca 2016

Dnia 9 lipca 2016 r. Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich zorganizował Gminny Festyn Wakacyjny dla mieszkańców całej Gminy Cedry Wielkie. W pogodne sobotnie popołudnie 9 lipca od godziny 16.00 rozpoczęły się pierwsze atrakcje. Na początek dla najmłodszych uczestników festynu zostało zorganizowane przedstawienie teatralne pn. „SMERFNE PRZYGODY”. Interaktywny teatr poza walorami artystycznymi zawierał wiele elementów wychowawczych. Dzieci niejednokrotnie podczas tego występu mogły wcielić się zarówno w rolę aktorów jak i najprawdziwszych smerfów. Zaraz po przedstawieniu pracownicy ŻOKIS zorganizowali zawody drużynowe, w ramach których dzieci i młodzież walczyły o główną nagrodę – całodzienny pobyt na przystani żeglarskiej w Błotniku połączony z wieloma atrakcjami, poczęstunkiem i oczywiście pysznymi lodami. Zaangażowanie w zawody drużynowe wszystkich dzieci nie pozwoliło na wyłonienie zwycięzców, wobec czego organizatorzy postanowili zaprosić wszystkich uczestników do przygody na Marinie.

Kolejna cześć festynu skierowana była już dla nieco starszych i dorosłych uczestników. Od godz. 18.00 swoim występem zabawiał widzów Kabaret „POD NAPIĘCIEM”, Zespół Muzyczny „H.U.B.E.R.T” z muzyką Reggae, a także Julia Stach w mocno rockowej odsłonie. Od godziny 20.00 na scenie plenerowej rozbrzmiewał do godzin porannych zespół DWA PLUS DWA, który zachęcał do zabawy tanecznej w rytmie disco. Niewątpliwe główną atrakcją festynu był profesjonalny pokaz fireshow, który odbył się w godzinach nocnych.

Poza atrakcjami artystycznymi i sportowymi w ramach festynu zostały przygotowane stoiska wystawiennicze Kół Gospodyń Wiejskich z Leszkowa i Cedrów Wielkich, a także stoiska z zabawkami, słodyczami, tatuażami, tradycyjnymi grami i pysznym jedzeniem.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.