Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Gmina Cedry Wielkie na VIII Regatach żeglarskich o Memoriał Tony’ego Halika

regaty Memoriał 2016 (6)

Już po raz ósmy, 15 maja o godz. 10,  w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku, odbyły się wyścigi o Memoriał Tony’ego Halika, podróżnika, filmowca, dziennikarza i żeglarza.

Na zaproszenie Organizatora – Pomorskiego Związku Żeglarskiego reprezentacja Gminy Cedry Wielkie – szkółka żeglarska w Błotniku (Sternik: Dariusz Olędzki, Załoga: Daniel Medwiediuk i Igor Kowalski) wzięła udział w profesjonalnych regatach na łodziach klasy Puck.

Był to pierwszy udział uczestników szkółki żeglarskiej z Przystani Żeglarskiej w Błotniku na tak trudnych regatach, nieznanej łódce, zróżnicowanych warunkach pogodowych i żeglarskich. A jednak dali radę, dzielnie reprezentowali w 5 wyścigach Gminę Cedry Wielkie i zdobyli 4 miejsce.

Dla młodych adeptów żeglarstwa była to kolejna trudna lekcja życia na wodzie. Woda lała się do kokpitu ręce odpadały, palce nie chciały się prostować, szoty wyrywały się z rąk ale było warto.

Ogromne gratulacje dla naszych żeglarzy, którzy  dzielnie, a czasem okupionymi krwią rękami trzymali szoty i balastowali nie chcąc zawieść pokładanych w nich nadziei.