Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Gmina Cedry Wielkie partnerem wydarzenia „Zlot ZHP Gdańsk 2018”, największego wydarzenia Związku Harcerstwa Polskiego od 30 lat.

Za ok. 2 tygodnie  rozpoczynamy największe wydarzenie programowe organizowane przez Związek Harcerstwa Polskiego od 30 lat.

Na terenie Wyspy Sobieszewskiej, już 6 sierpnia pojawi się 15 000 harcerzy, skautów i instruktorów, aby celebrować stulecie Odzyskania Niepodległości oraz stuletnią działalność organizacji.

Na tę okoliczność również Gmina Cedry Wielkie zaangażowała się w organizację wydarzenia. Dnia 24 lipca 2018 r. zostało podpisane porozumienie (w załączeniu) pomiędzy Januszem Golińskim – Wójtem Gminy Cedry Wielkie i Związkiem Harcerstwa Polskiego, reprezentowanym przez Karola Gzyla – Komendantem Zlotu i Karolinę Pstrągowską – Członkinią Komendy Zlotu.

 

W ramach porozumienia Gmina Cedry Wielkie zobowiązuje się udostępnić teren Przystani Żeglarskiej w Błotniku wraz zapleczem oraz dostępem do pomostów na akwenie wodnym w celu realizacji programu wodnego dla ok 350 osób dziennie, a także udostępnić niezbędny sprzęt pływający. Z uwagi na skale przedsięwzięcia Gmina Cedry Wielkie skorzysta z szerokiego pakietu promocyjnego. Dodatkowo zajęciami w ramach wydarzenia  „Zlot ZHP Gdańsk 2018” zostaną objęci młodzi adepci sztuki żeglarskiej ze Szkółki Żeglarskiej w Błotniku.

 

Zlot odbywa się dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecia Związku Harcerstwa Polskiego. Jak mówią organizatorzy „Chcemy zainspirować i przygotować uczestników i uczestniczki do zmiany świata na lepsze już dzisiaj, zgodnie z harcerskim systemem wartości, poprzez stworzenie ekscytującego, motywującego, stawiającego wyzwania, innowacyjnego programu zlotu, tak aby każdy zuch i harcerz miał możliwość rozwoju intelektualnego, społecznego, duchowego i fizycznego.”

 

Program wydarzenia  ma charakter rotacyjny. Poza wspólnymi punktami programowymi, uczestnicy zrzeszeni w Stanicach będą realizowali program w zmienionej kolejności. Każdy będzie miał szanse wziąć udział w siedmiu modułach programowych, ale dla każdego Zlot będzie indywidualnym i unikalnym przeżyciem!

 

Program Zlotu rozpocznie Ceremonia Otwarcia dnia 7 sierpnia 2018 r.  Przez cały czas trwania Zlotu będzie nam towarzyszyć Watra Stulecia – ognisko uświetniające 100-lecie Odzyskania Niepodległości, 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego, 100-lecie Ruchu Wędrowniczego na świecie. Wszystkie elementy programowe będą inspirowały zuchów i harcerzy zgodnie z mottem Zlotu do podjęcia działania już dziś, a przy tym będą doskonałą okazją do poznania harcerzy z całej Polski i nawiązania przyjaźni w towarzyszącej im przygodzie.

Szczegółowe informacje na stronie www.gdansk2018.zhp.pl