Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

GMINNE OBCHODY 97 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada oPodobnie jak w całym kraju, również w Gminie Cedry Wielkie odbyły się obchody związane z  97 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 1918 r. po 123 latach niewoli, na gruzach państw zaborczych odrodziła się Rzeczpospolita. Z tej okazji w minioną środę, w dniu 11 listopada 2015 r. o godz. 17.00 odprawiona została w kościele parafialnym w Cedrach Wielkich koncelebrowana Msza św. z udziałem Wójta Gminy Janusza Golińskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Bożeny Daszewskiej  oraz mieszkańców. Po zakończeniu uroczystości kościelnych uczestnicy przeszli pod miejscowy obelisk ofiar „Marszu Śmierci”, gdzie uroczyście złożono wiązanki biało – czerwonych kwiatów i znicze.
Dalsza cześć obchodów odbyła się w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu. Część patriotyczno – artystyczną zaprezentował zespół Female Band, prowadzony przez Panią Bożenę Kozicką, działający przy  ŻOKiS. W nowych aranżacjach zespołu pojawiły się pieśni patriotyczne z czasów I i II Wojny Światowej, a także  utwory współczesne nawiązujące do Wolności.
Przygotowany montaż słowno – muzyczny, a także wystrój sali wprowadził wszystkich uczestników w wyjątkowy nastrój. Na koniec uczestnicy  obchodów zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.