Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

GMINNE OBCHODY DNIA DZIECKA

1 czerwca 2019 r. na terenie Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbył się Gminny Dzień Dziecka i mamy. Od godziny 12:00 można było podziwiać i uczestniczyć w szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Działo się bardzo dużo, zarówno na scenie jak i całym terenie ŻOKiSu. Festyn z okazji Dnia dziecka został otwarty występami debiutantek nowo powstałej grupy wokalnej, działającej przy naszym ośrodku pod okiem instruktora – Pani Bożeny Kozickiej. W muzycznej odsłonie zaśpiewały: Marcelina Grzylewska, Zuzanna Kobierska, Beata Konefał, Sandra Szerszeń i Zuzanna Kowalska.

Następnie rozpoczął się blok animacyjny z udziałem formacji animatorów Artura Królika, w którym odbyło się wiele ciekawych i zabawnych atrakcji dla dzieci, były to m.in. SHOW klauna, różne zabawy, pokaz bańkowy, elementy małej iluzji,  konkurencje pod sceną oraz Dziecięce SHOW (Mali giganci, Jaka to melodia, Mini quiz i inne). Podczas wydarzenia, pojawiło się również OSP Cedry Wielkie, aby w ten upalny dzień oblać wodą na wesoło uczestników.

 

Po bloku animacyjnym nadszedł czas na prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną atrakcję – festiwal KOLOR SHOT, czyli szalona impreza z proszkami Holi, o oprawę muzyczną wydarzenia zadbał DJ Toxic D. Festiwal kolorów odbył się w naszej gminie po raz pierwszy i  wywołał falę pozytywnych emocji oraz świetną zabawę.

Ponad to, w ramach wydarzenia, ŻOKiS przygotował konkursy dla dzieci. Dużą popularnością cieszył się plener malarski pn. „Ja w Unii Europejskiej”, którego tegoroczna tematyka związana była się z obchodami 15-lecia wstąpienia Polski do UE. Wśród prac wyłonione i nagrodzone zostały najciekawsze, a wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i podziękowanie za udział. Z tematyką europejską związany był również drugi konkurs, – quiz o tematyce europejskiej.

Dodatkowo dzieci i młodzież mogła skorzystać z darmowego wesołego miasteczka i stoisk, których w tym roku było bardzo dużo. Na każde dziecko w tym dniu czekały również darmowe balony, słodycze oraz lody, które ufundował Cedrowy Dworek.

Na zakończenie imprezy wystąpił jak zawsze rewelacyjny Zespół Midnight, którego wykonanie znanych piosenek przyniosło wiele doznań artystycznych.

Tak przygotowana impreza z wieloma atrakcjami nie odbyłaby się gdyby nie przychylność zarówno podmiotów jak i osób prywatnych, wspierających wydarzenia zarówno finansowo jak i organizacyjnie

Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie, Lokalnej Grupy Rybackiej – Rybacka Brać Mierzei, KGW Cedry Małe, Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Bożeny Kozickiej, Pana Mariusza Kuby Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Kubuś”, Pana Kamila Luzaka – sklep Mak, Państwa Grażyny i Ryszarda Tomkowiczów z Cedrowego Dworku, Pana Michała Woźniaka i Stowarzyszenia GKM CEDRUS.

Wszystkim dzieciom życzymy jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.