Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 26 kwiecień 2016 r.

Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 26 kwietnia 2016 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Były to już trzecie eliminacje organizowane przez nasz ośrodek. W konkursie wzięło udział 22 uczestników, 16 ze szkół podstawowych: Wocław, Giemlic, Cedrów Małych i Cedrów Wielkich oraz 6 uczniów z gimnazjum: Cedrów Wielkich i Cedrów Małych. W komisji zasiedli: Przedstawiciele Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego – starszy posterunkowy – Karol Kościuk (sędzia główny turnieju) i sierżant Magdalena Kosater.. Opiekę medyczną sprawował przedstawiciel firmy ETERMED w osobie Pani Ireny Kaczmarskiej.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas Przewodnicząca Rady Gminy Cedry Wielkie – Bożena Daszewska i kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Cedrach Wielkich – Maria Gierszewska oraz dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy ze szkół z terenu gminy.

Turniej składał się z  czterech części:

Części teoretycznej -  podczas której należało wykazać się wiedzą na temat ruchu drogowego rozwiązując test.

Części praktycznej – w trakcie której należało pokonać rowerowy tor przeszkód. Składający się z slalomu z ograniczeniem, slalomu kółkowego „żmijka, równoważni, rynny, korytarza z desek i najtrudniejszej przeszkody – ósemki.

Pomocy przedmedycznej – podczas której uczestnicy udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych sytuacjach.

Przejazdu przez miasteczko ruchu drogowego w Cedrach Wielkich – każdy uczestnik po wylosowaniu trzech z 6 punktów musiał przejechać miasteczko zgodnie z przepisami ruchu drogowego zatrzymując się odpowiednio przy punktach przez siebie wcześniej wylosowanych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego – Wydział Ruchu Drogowego, którzy nadzorowali poszczególne konkurencje, oceniali uczestników oraz pilnowali  aby w trakcie całego turnieju wszystkie konkurencje przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem.

Klasyfikacja ogólna turnieju przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wocławach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Giemlicach

Gimnazjum:

I miejsce – Gimnazjum Cedry Małe

II miejsce – Gimnazjum Cedry Wielkie

Klasyfikacja indywidualna uczniów poszczególnych szkół, przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa

I miejsce – Kacper Reszpondek  – Szkoła Podstawowa Cedry Małe

II miejsce – William Kroft – Szkoła Podstawowa Wocławy

III miejsce – Patryk Urbański – Szkoła Podstawowa Cedry Wielkie

Gimnazjum

I miejsce  –  Kinga Piotrowska  – Gimnazjum Cedry Małe

II miejsce – Kamila Puhaczewska – Gimnazjum Cedry Wielkie

III miejsce – Patryk Bryks – Gimnazjum Cedry Małe

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki ufundowane przez firmę ETERMED. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary. Natomiast najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Cedry Wielkie. Zwycięskie drużyny reprezentować będą Gminę Cedry Wielkie w eliminacjach powiatowych, które odbywać się będą również w ŻOKiS dnia 28 kwietnia 2016 r. Laureatom gminnego etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!