Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 25 kwietnia 2017 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Były to już czwarte eliminacje organizowane przez nasz ośrodek. W konkursie wzięło udział 22 uczestników, 16 ze szkół podstawowych: Wocław, Giemlic, Cedrów Małych i Cedrów Wielkich oraz 6 uczniów z gimnazjum: Cedrów Wielkich i Cedrów Małych. W komisji zasiedli: Przedstawiciele Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego – sierżant – Karol Kościuk (sędzia główny turnieju) i młodszy aspirant Marcin Roter. Opiekę medyczną sprawował przedstawiciel firmy ETERMED w osobie Pani Ireny Kaczmarskiej.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas Przewodnicząca Rady Gminy Cedry Wielkie – Bożena Daszewska i kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Cedrach Wielkich – Maria Gierszewska oraz dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy ze szkół z terenu gminy.

Turniej składał się z  czterech części:

Części teoretycznej –  podczas której należało wykazać się wiedzą na temat ruchu drogowego rozwiązując test.

Części praktycznej – w trakcie której należało pokonać rowerowy tor przeszkód. Składający się z slalomu z ograniczeniem, rynny, korytarza z desek, pochyli, równoważni, slalomu kółkowego „żmijka,, i najtrudniejszej przeszkody – ósemki.

Pomocy przedmedycznej – podczas której uczestnicy udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych sytuacjach.

Przejazdu przez miasteczko ruchu drogowego w Cedrach Wielkich – każdy uczestnik po wylosowaniu trzech z 6 punktów musiał przejechać miasteczko zgodnie z przepisami ruchu drogowego zatrzymując się odpowiednio przy punktach przez siebie wcześniej wylosowanych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego – Wydział Ruchu Drogowego, którzy nadzorowali poszczególne konkurencje, oceniali uczestników oraz pilnowali  aby w trakcie całego turnieju wszystkie konkurencje przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem.

Klasyfikacja ogólna turnieju przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Giemlicach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cedrach Wielkich

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Wocławach

Gimnazjum:

I miejsce – Gimnazjum Cedry Małe

II miejsce – Gimnazjum Cedry Wielkie

Klasyfikacja indywidualna uczniów poszczególnych szkół, przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa

I miejsce – Weronika Kuraś  – Szkoła Podstawowa Cedry Małe

II miejsce – Bartosz Michta – Szkoła Podstawowa Giemlice

III miejsce – Marcin Włuka – Szkoła Podstawowa Cedry Małe

Gimnazjum

I miejsce  –  Daniel Maśka  – Gimnazjum Cedry Małe

II miejsce – Maja Bukowska – Gimnazjum Cedry Małe

III miejsce – Krzysztof Skrodiuk – Gimnazjum Cedry Wielkie

Nagrodę wyróżnienia za najlepszy wynik indywidualny w konkurencji: rowerowy tor przeszkód otrzymał Daniel Maśka – Gimnazjum Cedry Małe.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy. Natomiast najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Cedry Wielkie. Zwycięskie drużyny reprezentować będą Gminę Cedry Wielkie w eliminacjach powiatowych, które odbywać się będą również w ŻOKiS dnia 27 kwietnia 2017 r. Laureatom gminnego etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!