Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Halloweenowe lampione

 

20151026_184451

Halloween to święto, które przywędrowało do nas z Ameryki. Z roku na rok ma jednak coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród najmłodszych. Jest to dla nich świetna okazja do zabawy, przebieranek, malowania buzi i zbierania słodyczy :)
Przygotowywanie halloweenowych lampionów z dyni, to również możliwość rozwoju umiejętności manualnych i kreatywności, dlatego ŻOKiS – 26 października zorganizował RODZINNE WARSZTATY WYCINANIA LAMPIONÓW Z DYNI.
Dzięki przychylności Pana Tomasza Słomki  ŻOKiS otrzymał ogromną ilość dyń, które zostały przerobione na  halloweenowe lampiony.  
Zajęcia rozpoczęły się od wyboru przez uczestników odpowiednich dla siebie materiałów do stworzenia lam pionowych „dzieł sztuki”.Aby dynia stała się lampionem, trzeba było wydrążyć z jej środka cały miąższ, tak aby w środku było pusto. Dla najmłodszych to zadanie okazało się trudne, ponieważ brakowało im nieco siły. Jednakże wsparciem służyły instruktorki Paulina Kiełczykowska i Karina Tymoszuk.
Kolejnym etapem warsztatów było naszkicowanie flamastrem na dyni oczu, nosa i ust oraz wszystkich elementów, które potem zostały wycięte.
Na zakończenie w gotowych lampionach zostały zapalone świeczki, które wprowadziły uczestników w zachwyt.

Zapraszamy na obejrzenie galerii.