Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

I GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

 „Szukałem Was … Teraz Wy mnie znaleźliście” – to jeden z drogowskazów Świętego Jana Pawła II kierowany do młodzieży,  to także  temat przewodni  I Gminnego konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Ojca  Świętego.

2 kwietnia br. minęła 12 rocznica śmierci Papieża Polaka – wyjątkowego człowieka, który zreformował Stolicę Piotrową stając się obywatelem świata i ukochanym Ojcem zarówno Polaków jak i ludzi na całym świecie. Właśnie z tej okazji w dn. 5 kwietnia  w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu zorganizowany został konkurs wiedzy dla laureatów konkursów szkolnych ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.

Uczestnicy biorący udział w konkursie mieli okazję pogłębić wiedzę i umocnić chrześcijańską i patriotyczną postawę oraz przeanalizować drogę Jana Pawła II do świętości.

W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów ze szkół podstawowych i czworo gimnazjalistów z terenu gminy. Konkurs otworzył Pan Łukasz Żarna Dyrektor ŻOKIS i Pani Dorota Nawrocka Dyrektor Gminnej  Biblioteki Publicznej , witając uczestników konkursu, opiekunów, katechetów jak również przybyłych gości , wśród  których swoją obecnością zaszczycił Pan Janusz Goliński Wójt Gminy Cedry Wielkie, Ksiądz Proboszcz Leszek Laskowski i Pani Emilia Cyman Radna Gminy Cedry Wielkie. Uczestników oceniało Jury w składzie: Ks. Leszek Laskowski – przewodniczący, Pan  Janusz Goliński Wójt Gminy  oraz Pani Emilia Cyman  Radna Gminy.  Uczniowie otrzymali testy z 30 pytaniami i zadaniami do rozwiązania. Wszyscy solidnie pracowali pod czujnym okiem komisji.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Papieskiego było także  ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pn. „Portret Jana Pawła II”, ogłoszonego dla przedszkoli  i klas „O”, klas I-III oraz ORW. W konkursie udział wzięło 105 prac plastycznych.

Na zakończenie, zwycięzcom wręczono nagrody i dyplomy ufundowane przez Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie, który wraz z pozostałymi członkami komisji,  odniósł się bardzo ciepło do organizacji wydarzenia i tym samym pochwalił duży poziom wiedzę i zaangażowanie uczniów, a także ich opiekunów w przygotowaniach do konkursu.

 

Klasyfikacja konkursowa

WYNIKI KONKURSU WIEDZY :

 Szkoła Podstawowa:

III miejsce Łukasz Gregorczyk

II miejsce Natalia Olechnowicz

I miejsce Weronika Nawrocka

Gimnazjum:

III miejsce Julia Szymańska

II miejsce Arkadiusz Hopko

I miejsce Kamila Wiśniewska

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO :

ORW

III miejsce Krzysztof Czerwiński

II miejsce Mateusz Kowalski

I miejsce Michał Tymoszewski

Przedszkole i klasa „O”

III miejsce Paulina Komorowska

II miejsce Amelia Bielińska

I miejsce Julia Kozłowska

Szkoła Podstawowa

III miejsce Julita Szwabe

II miejsce Aleksandra Baranowska

I miejsce Kryspin Bartkowski

Wyróżnienie: Maja Bielińska