Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

I miejsce w XIII edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

Gmina Cedry Wielkie odniosła znaczący sukces podczas XIII edycji Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Nasza Gmina zdobyła I miejsce wśród gmin wiejskich z terenu całego kraju, jako Samorząd najlepiej wykorzystujący Fundusze Unijne. Kapituła nagrodziła te miasta i gminy, które uzyskały największe dochody z funduszy UE oraz podpisały nowe umowy na dotacje z funduszy strukturalnych. To wielkie wyróżnienie dla naszej gminy, bo to najważniejszy ranking samorządowy, a kapituła przyznająca nagrody składa się z wielu autorytetów m.in. premiera Jerzego Buzka (Przewodniczący), redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” Bogusława Chrabota, wiceminister finansów Teresę Czerwińską, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka, dyrektora biura Związku Miast Polskich Andrzeja Porawskiego oraz dyrektora biura Związku Gmin Wiejskich RP Pawła Tomczaka. Uroczysta gala, na której zostały wręczone nagrody odbyła się dnia 23 listopada br. w Centrum Kultury w Jarocinie.

Gminę Cedry Wielkie reprezentowali: Pani Magda Woźniak – inspektor ds. funduszy unijnych oraz Pan Łukasz Żarna – Dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Nagrodę z rąk prof. Jerzego Buzka odebrała Pani Magda Woźniak – inspektor ds. funduszy unijnych w Urzędzie Gminy w Cedrach Wielkich.

Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem, że realizowana od lat przez Gminę Cedry Wielkie strategia polegająca na maksymalnym wykorzystywaniu w realizowanych projektach środków unijnych jest wzorowa. Gmina rokrocznie składa wnioski we wszystkich konkursach, które umożliwiają wykonanie inwestycji niezbędnych dla zapewnienia odpowiedniego poziomu życia naszym mieszkańcom. Bez środków unijnych wiele inwestycji infrastrukturalnych jak również projektów szkoleniowych dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych nie byłaby możliwa do zrealizowania.

Wyróżnienie stanowi dla nas dodatkowy impuls do walki o kolejne środki na zrealizowanie zaplanowanych przez naszą gminę działań inwestycyjnych.