Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

I MIKOŁAJKOWE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W TAŃCU NOWOCZESNYM „ROZTAŃCZONE ŻUŁAWY”

W hali sportowej w Cedrach Wielkich odbyła się kolejna impreza, która odbiła się szerokim echem w województwie pomorskim. Miniony weekend zdominowany został przez miłośników tańca. W I Mikołajkowych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym pn. „ROZTAŃCZONE ŻUŁAWY” wzięło udział ok. 700 zawodników.

Mieszkańcy naszej gminy po raz pierwszy mieli przyjemność oglądania w akcji zawodowców tańca nowoczesnego. Uczestnicy występowali w zróżnicowanych kategoriach solo, w duetach lub w mini formacjach. Style taneczne, które można było zobaczyć to m.in.: taniec współczesny, show dance, jazz dance, taniec klasyczny, hip-hop, disco, dancehall, popping. W ciągu dwóch dni odbyły się półfinały oraz finały. Zawodników oceniali profesjonalni sędziowie, którzy w każdej kategorii wyłonili i nagrodzili najlepszych. Wydarzeniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, do której przyczynili się przede wszystkim zawodnicy prezentujący swój talent oraz muzyka, która niemal przez cały weekend była nieodzownym elementem wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia byli: Agencja Artystyczna Bravo, Gmina Cedry Wielkie oraz Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.