Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

IX Gminny Przegląd Jasełek

DSC_0064

 

W dniu 10.01.2017 r. w sali ŻOKiS odbył się już IX Gminny Przegląd Jasełek. Tym razem wystąpiły zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkole i uczniowie z klas IV-VI.

Debiut sceniczny należał do  maluchów z Niepublicznego Zespołu Słonecznych Okienek Przedszkolnych w Długim Polu prowadzonego przez Panią Dianę Młynarczyk.  Wpatrzone w opiekunkę, Panią Dianę maluchy śmiało wypowiadały swoje teksty, szlifując kunszt aktorski.

Następnie  wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Cedrach Małych – oddziału zamiejscowego Koszwały. Świetnie opanowane teksty i kolędy to zasługa opiekunek Pani Kamili Bzdzikot i Barbary Jost. W kategorii drugiej kategorii występ należał do uczniów Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich. Pod okiem Pani Agnieszki Zawadzkiej katechetki szkolnej, zaprezentowała się grupa uczniów klas VB. Świetnie przygotowany występ oraz zabawne teksty wypowiadane przez uczestników zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dodatkowym stresem była obecność zaproszonych gości  jak również przybyłych rodziców, ale i z tym dzieci dały sobie doskonale radę. Tremy widać nie było, za to radość z występów na scenie – owszem.

Wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, a uczestnicy słodki poczęstunek i kolorowankę.