Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

IX Żuławski Rajd Rowerowy

Dnia 30 lipca 2016 r. o godz. 9:15 spod Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, rozpoczęliśmy wycieczkę rowerową w ramach IX Żuławskiego Rajdu Rowerowego. W wycieczce rowerowej udział wzięło ponad 250 rowerzystów. Jest to rekordowa ilość uczestników rajdu ze wszystkich dziewięciu edycji. Wśród uczestników rajdu były całe rodziny, młodzież i młodzi duchem. Wysoka frekwencja bardzo nas uradowała i pokazała, że taka aktywna forma spędzania wolnego czasu i zwiedzania jest bardzo potrzebna

Rajd uroczyście otworzył organizator wycieczki Łukasz Żarna dyrektor ŻOKiS w Cedrach Wielkich, który swoim samochodem jechał na czele grupy rowerowej.

Przed ŻOKiS w Cedrach Wielkich, uczestnicy wycieczki otrzymali kamizelki odblaskowe i koszulki współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. Całodniowy rajd niejednokrotnie zaskakiwał zmienną pogodą, jednakże rajdowicze nie poddawali się i nie tracili dobrego humoru i chęci ukończenia rajdu.

Pierwszy przystanek był po dystansie 10 km przy ruinach w Steblewie. Dzięki przychylności Gminy Suchy Dąb, uczestnicy rajdu mieli okazję wysłuchać o historii tego miejsca. Krótki, ale za to ciekawy wykład przygotował Pan Tomasz Jagielski, dzięki któremu odkryliśmy historię ruin świątyni w Steblewie oraz przeszłość jego mieszkańców. Po krótkim odpoczynku, zregenerowaniu sił ruszyliśmy w dalszą drogę.

Następne  przestanki miały miejsce w Pszczółkach  (po dystansie 19 km), w Sobowidzu przy Szkole Podstawowej (po dystansie 27 km), przy Ośrodku Kultury w Trąbkach Wielkich (po dystansie 34 km),  w Pruszczu Gdańskim (po dystansie 45 km, przy Świetlicy Wiejskiej w Rokitnicy (po dystansie 52 km),  około godz. 17.00 dojazd do ŻOKiS w Cedrach Wielkich. Gospodarze wszystkich miejsc, w których mieliśmy zaplanowany postój serdecznie nas ugościli i pozwolili skorzystać z obiektu na regenerację sił. W szczególności Wójt Gminy Trąbki Wielkie – Pan Błażej Konkol i Dyrektor GOKiSR – Pan Leszek Orczykowski, którzy swoim zaangażowaniem zabezpieczyli uczestników w poczęstunek i napoje.

Ostatnim przystankiem rajdu i jednocześnie metą były Cedry Wielkie i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu.  Po dotarciu do mety rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy kiełbaski. Pan dyrektor rozdał pamiątkowe medale każdemu uczestnikowi rajdu.  Przez cały przejazd towarzyszyło nam profesjonalne zabezpieczenie Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego. Nad zdrowiem i kondycją rajdowiczów czuwała opieka medyczna w osobie Pani Hanny Wróbel.

 Szczególne podziękowania dla osób i podmiotów, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia poprzez współfinansowanie i wsparcie organizacyjne:

– Pan Janusz Goliński – Wójt Gminy Cedry Wielkie

– Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim

– Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim – Wydział Ruchu Drogowego

– Gmina Trąbki Wielkie

– Sołectwo Rokitnica

– Pan Adam Siemieniuk

– Pan Anastazy Melnyczuk

– Pani Sylwia Jażdzewska

– Pan Wojtek Brzyszcz

– Pani Hanna Wróbel

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas i wzięli udział w tej wesołej imprezie. A my jako organizatorzy już teraz zapraszamy za rok na X Żuławski Rajd Rowerowy !!!