Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Jubileuszowy X Żuławski Rajd Rowerowy

Dnia 2 września 2017 r. o godz. 9:15 spod Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, rozpoczęliśmy wycieczkę rowerową w ramach jubileuszowego X Żuławskiego Rajdu Rowerowego. W rajdzie mimo niesprzyjającej aury pogodowej udział wzięło ponad 120 rowerzystów. Wśród uczestników były całe rodziny, młodzież i „młodzi duchem”. Taka frekwencja bardzo nas uradowała i pokazała, że taka aktywna forma spędzania wolnego czasu i zwiedzania jest bardzo potrzebna.

Rajd uroczyście otworzył organizator wycieczki – Łukasz Żarna dyrektor ŻOKiS w Cedrach Wielkich, który swoim samochodem jechał na czele grupy rowerowej.

Przed ŻOKiS w Cedrach Wielkich, uczestnicy wycieczki otrzymali kamizelki odblaskowe i koszulki współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. Całodniowy rajd niejednokrotnie zaskakiwał zmienną pogodą, jednakże rajdowicze nie poddawali się i nie tracili dobrego humoru oraz chęci ukończenia rajdu.

Pierwszy postój miał miejsce w Koszwałach po przejechaniu przez uczestników dystansu 10 km. Po krótkim odpoczynku, zregenerowaniu sił, ruszyliśmy w dalszą drogę. Następne  przystanki miały miejsce w Przejazdowie  (17 km), na Stadionie Energa w Gdańsku (29 km), na Olszynce w Gdańsku (38 km),  na Faktorii w Pruszczu Gdańskim (po dystansie 53 km) oraz przy ruinach w Steblewie – Gmina Suchy Dąb (73 km). Około godz. 17.00 po dystansie 84 km rowerzyści dojechali do ŻOKiS w Cedrach Wielkich. Gospodarze wszystkich miejsc, w których mieliśmy zaplanowany postój serdecznie nas ugościli i pozwolili skorzystać z obiektów na regenerację sił.

Ostatnim przystankiem rajdu i jednocześnie metą były oczywiście Cedry Wielkie i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu.  Po dotarciu do mety czekało na nas rozpalone ognisko i usmażyliśmy kiełbaski, zjeść można było również pajdę chleba ze swojskim smalcem oraz wypić rozgrzewającą herbatę i kawę. Łącznie podczas jubileuszowego rajdu przejechaliśmy ponad 84 km.

Następnie Pan Wójt Janusz Goliński oraz Pan dyrektor ŻOKiS Łukasz Żarna rozdali pamiątkowe medale każdemu uczestnikowi rajdu. Ponadto z okazji jubileuszowej edycji Żuławskiego Rajdu Rowerowego odbyła się loteria z nagrodami rzeczowymi oraz finansowymi w formie kart podarunkowych do wydania w sklepie sportowym sieci Decathlon, ufundowanymi przez Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie. Najmłodsi uczestnicy rajdu losowali szczęśliwe numerki przydzielone do każdego uczestnika rajdu. Najpierw wręczone zostały nagrody rzeczowe – gadżety rowerowe, a następnie Pan Wójt wręczył bony do sklepu sportowego o łącznej wartości 1300 zł (w tym: 5 x 100zł; 1 x 300 zł; 1 x 500 zł).

Przez cały przejazd towarzyszyło nam profesjonalne zabezpieczenie Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego i Miasta Gdańsk. Nad zdrowiem i kondycją rajdowiczów czuwała opieka medyczna w osobie Pani Hanny Karnat.

Szczególne podziękowania dla osób i podmiotów, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia poprzez współfinansowanie i wsparcie organizacyjne:

– Wójt Gminy Cedry Wielkie –  Pan Janusz Goliński

– Starosta Powiatowy Pruszcza Gdańskiego – Pan Stefan Skonieczny

– Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim – Wydział Ruchu Drogowego

– Komenda Miejskiej Policji w Gdańsku

–  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

– Firma Metrostav

– F.H.U. „PAWEŁ” Paweł Gliński

– Zakłady Mięsne NOWAK

– Victoria Sport Sp. z o.o.

– Pan Adam Siemieniuk

– Pan Anastazy Melnyczuk

– Pani Sylwia Jażdżewska

– Pan Wojtek Brzyszcz

– Pani Hanna Karnat

– Pan Artur Stanek

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas i wzięli udział w tej wesołej imprezie. A my jako organizatorzy już teraz zapraszamy za rok na XI Żuławski Rajd Rowerowy !!!