Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Kolejny cykl rejsów zorganizowanych przez Żeglugę Wiślaną dla dzieci ze szkół z terenu gminy w ramach współpracy z Gminą Cedry Wielkie

Rejsy po Martwej Wiśle.zostały zorganizowane już po raz kolejny na podstawie listu intencyjnego pomiędzy GMINĄ CEDRY WIELKIE i ŻEGLUGĄ WIŚLANĄ, dzięki któremu Wójt Gminy Cedry Wielkie – Janusz Goliński uzyskał bezpłatne wsparcie w organizację rejsów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Cedry Wielkie.
 
Tym razem rejsy odbyły się w dniach 6-7 maja 2019 r. dla dzieci z klas IV ze wszystkich szkół z terenu gminy. Łącznie udział w rejsach wzięło około 80 uczniów. Wydarzenie to kolejny raz pomogło wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie młodych adeptów żeglarstwa zajęciami organizowanymi przez Gminę Cedry Wielkie.
 
Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, z których każda uczestniczyła w rejsach, ognisku z kiełbaskami oraz w grach i zabawach sportowych przygotowanych przez ŻOKiS. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały i wzbudziły wiele emocji.
 
Zaplanowane rejsy to tylko jedno z wielu postanowień listu intencyjnego. Partnerzy zobowiązali się do podejmowania kolejnych działań społecznych, skierowanych na żeglarstwo, służących rozwojowi wielopłaszczyznowych i wzajemnie korzystnych stosunków w dziedzinie sportu, kultury, kształcenia, wypoczynku oraz rozwoju dzieci i młodzieży.