Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

KONCERT KOLUMBIJSKIEGO TENORA JUANA FELIPE ALVARADO – PONOWNIE ZACHWYCIŁ PUBLICZNOŚĆ

W czwartkowy wieczór 30 marca 2017 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbył się kolejny już koncert kolumbijskiego tenora JUANA FELIPE ALVARADO - absolwenta wydziału muzyki Uniwersytetu EAFIT w Medellin w Kolumbii. Tam w 2002 roku rozpoczął kształcenie wokalne pod kierunkiem profesor Danaili Hristovy z Bułgarii, a następnie profesora Detlefa Scholza z Niemiec. W listopadzie 2006 roku był jednym z laureatów IX Festiwalu „Ópera y Zarzuela al Parque” w Bogocie. W grudniu 2011 i styczniu 2012 roku został zaproszony przez Chór Mundus Cantat do interpretacji partii solowej utworu „Navidad Nuestra” argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza w Sopocie i w Gdańsku. Przez pięć lat był dyrygentem chóru Cantabile w Medellin, z którym w 2013 roku wziął udział w Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie. Założył znaną w Kolumbii grupę muzyczną Montecarlo Producciones, gdzie pracował jako dyrektor muzyczny do grudnia 2015 roku,i z którą miał średnio 150 występów rocznie.

Koncert zorganizowany w ŻOKiS  w ramach cyklu Metropolitalne Koncerty Towarzyszące dzięki współpracy z Fundacją MUNDUS CANTAT z Sopotu był już kolejnym koncertem na terenie Gminy Cedry Wielkie tego artysty i po raz kolejny ukazał wachlarz utworów, które przekraczają granice i nie przemijają z czasem.

Wyrazisty i wszechstronny głos Juan Felipe Alvarado przeniósł wszystkich w podróż dookoła świata, interpretując piosenki w wielu językach i rytmach zachwycając romantycznymi, a także znanymi melodiami. Podczas wydarzenia artysta zagrał również na saksofonie co wzbudziło zachwyt słuchaczy, a przygotowany repertuar z czasem trwania koncertu „przyspieszał”, a znane piosenki spowodowały, iż publiczność włączała się do wspólnego śpiewania.

Po koncercie można było otrzymać autograf oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie z Juanem Felipe Alvarado. To wspaniałe wydarzenie, gdzie mogliśmy gościć tak wybitnego artystę, na długo pozostanie w naszych sercach.