Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Literackie spotkania autorskie w gminnej oraz szkolnej bibliotece z Panią Anną Czerwińską – Rydel oraz z Panią Katarzyną Ziemnicką

W dniach 3-4 października w gminnej i szkolnej bibliotece odbyły się spotkania autorskie z pisarkami dla dzieci. Gminna Biblioteka Publiczna od kilku lat propaguje akcję czytelniczą pn. „Z książką na walizkach” w ramach Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.
W czwartek 3 października odbyło się pierwsze spotkanie a gościem dnia była Anna Czerwińska-Rydel, autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, m.in.: „Wszystko gra”, „Życie pod psem wg. Artura Schopenhauera”, „Mój brat czarodziej”, twórczyni słuchowisk radiowych dla dzieci, która przez wiele lat współpracowała z radiem. Pisarka to miłośniczka książek i zwierząt.
Następnego dnia w piątek, bibliotekę odwiedziła Katarzyna Ziemnicka również autorka książek dla dzieci i młodzieży, tj.: „Droga do gwiazd”, „Hipacy chce się zakochać”, „Jagodowe niebo”. W spotkaniach autorskich udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych z Cedrów Wielkich i Wocław.
Na obu spotkaniach dzieciaki chętnie zadawały pytania, dotyczące pomysłów twórczych, rodziny, bohaterów książek, ulubionych potraw i zwierząt.
Na zakończenie Panie wpisywały dedykacje i autografy, a wszyscy uczestnicy wraz z pisarkami zrobili sobie wspólne zdjęcia.
Uczniowie spędzili czas w bardzo miłej atmosferze, a przy tym mieli okazję zwiedzić nowy lokal bibliotek i zapoznać się z ich księgozbiorami.