Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Literackie spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cedrach Wielkich z Panią Małgorzatą Strękowską-Zaremba

6 października 2017 r. odbyło się drugie planowane spotkanie autorskie kolejnej laureatki wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za twórczość literacką, znanej autorki książek dla dzieci i współautorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej z Cedrów Wielkich, a także przedstawiciele grona pedagogicznego.
Po krótkiej prezentacji pisarki przez Panią Dorotę Nawrocką – dyrektor biblioteki, Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom w jakim celu organizuje się spotkania autorskie, jak można zdobyć autograf oraz których pytań lepiej nie zadawać pisarkom. Następnie autorka zadawała uczestnikom zagadki dotyczące zwierząt, przedstawiła w postaci zdjęć najniezwyklejsze z nich, a także opowiedziała o ich nietypowym życiu oraz o ich nietypowych sposobach na sen. Pisarka zaprezentowała również swoje książki – poczynając od pierwszej, aż po najnowsze, opowiedziała o pracy pisarza oraz wyjaśniła skąd wzięły się pomysły i inspiracje na bohaterów oraz na niezwykle zabawne fabuły. Pani Małgorzata przeczytała również uczniom najzabawniejsze fragmenty z serii o Filipku Zaskrońcu, który co chwilę pakuje się w różne tarapaty, a nawet… rapowała z uczestnikami utwór PoS Antoni zupełnie jak bohater książek. Pod koniec spotkania dzieci chętnie zadawały pytania Pani Małgorzacie, od prywatnych po zawodowe. Nasz gość cierpliwie i chętnie wysłuchiwał i odpowiadał bez wyjątku na każde z nich.

Spotkanie było również okazją do zakupu książek przybyłej autorki oraz otrzymania wpisu z dedykacją co spowodowało duże zainteresowanie wśród uczniów i przyczyniło się do powstania ogromnej kolejki po zakup książek oraz do otrzymania autografu z dedykacją. W ramach niespodzianki dzieci przygotowały pisarce ilustracje przedstawiające sceny z jej książek, którym autorka miała nadać tytuły. Upominek wzbudził ogromną satysfakcję i pisarka zabrała je ze sobą na pamiątkę.