Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

MOBILNA BIBLIOTEKA GMINY CEDRY WIELKIE

Gminna Biblioteka Publiczna w Cedrach Wielkie  sięgają po różnorodne rozwiązania, aby dotrzeć do nowych czytelników i rozbudzić zainteresowanie książkami.  Szuka sposobów na utrzymanie stałych użytkowników, proponując  nietypowe formy działalności. Praca biblioteki nie ogranicza się już tylko do  gromadzenia, opracowywania, wypożyczania książek, lecz polega również na działaniach promujących czytelnictwo. Obecnie biblioteka współpracuje z lokalnymi podmiotami przy organizacji wydarzeń literackich, angażując się we współtworzenie partnerstw oraz wychodzi z ofertą  do potencjalnego czytelnika, nie czekając aż on sam się w nich pojawi.

Jednym z nowych pomysłów, który może znaleźć zastosowanie przy wyżej wymienionych realizacjach, jest MOBILNA BIBLIOTEKA, która realizuje politykę pro społeczną i senioralną Gminy Cedry Wielkie.

Od początku września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Cedrach Wielkich wprowadza nową usługę tzw. „MOBILNĄ BIBLIOTEKĘ”, polegającą na możliwości wypożyczania książek i doręczenia do domu czytelnika.

Usługa skierowana jest do osób chorych i niepełnosprawnych, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do gminnej instytucji. Aby zamówić książkę wystarczy zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail, a pracownik placówki przywiezie zamówione tytuły pod wskazany adres.

W miesiącu można wypożyczyć cztery dowolne woluminy. Zamówienia można składać u Pani Doroty Nawrockiej – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Cedrach Wielkich (która również doradzi przy wyborze odpowiedniej literatury) od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00. Mailowo pod adresem gbpcedry@op.pl lub tel. 58 683 66 35.

Dostawy będą realizowane raz w miesiącu (w pierwszą środę).