Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

OBÓZ ŻEGLARSKI W CHORWACJI NA WYSPIE IŻ

W wyniku współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Cedry Wielkie a Stowarzyszeniem Chrześcijańskiej Szkoły pod Żaglami zawartej w sierpniu ubiegłego roku pomiędzy Wójtem Gminy Cedry Wielkie Januszem Golińskim i Prezesem stowarzyszenia – Księdzem Prałatem Andrzejem Jaskułą odbędzie się  w miesiącach lipiec/sierpień 10-dniowy wyjazd szkoleniowo – żeglarski dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Cedry Wielkie do Chorwacji na wyspę IŻ.

Przewidywana ilość uczestników obozu to 25 osób. Rekrutacji uczestników dokonywać będzie: organizator – Gmina Cedry Wielkie, przy udziale  Stowarzyszenia GKM „CEDRUS”  i osób odpowiedzialnych za realizację zajęć żeglarskich w Błotniku,

Udział w obozie  jest traktowany jako wyraz uznania za zaangażowanie w zajęciach szkółki żeglarskiej i będzie okazją do doznania przygody życia na pięknej wyspie IŻ w Chorwacji, w myśl tradycyjnych wartości chrześcijańskich.  Koszt wyjazdu opłacony zostanie przez Gminę Cedry Wielkie, zgodnie z ustaloną kalkulacją, w której przewidziana jest częściowa partycypacja kosztów rodziców w wysokości 1 000,00 zł  od osoby.

Organizacja wyjazdu jest wynikiem realizacji działań partnerskich Gminy Cedry Wielkie i Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Szkoły pod Żaglami, które opierają się na walorach turystycznych, żeglarskich, przyrodniczych i kulturowych, stwarzających korzystne warunki do wypoczynku, aktywnej turystyki i rozwijania zainteresowań sportowych, w tym żeglarskich dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem tradycyjnych wartości chrześcijańskich.

Zaplanowany wyjazd ma m.in. umożliwić młodym adeptom sztuki żeglarskiej z Gminy Cedry Wielkie wzięcie udziału w zajęciach w ośrodku żeglarsko – religijnym na wyspie Iz w Chorwacji (ośrodek Chrześcijańskiej Szkoły pod Żaglami).

Na wyspę można dostać się promem, który wyrusza z Zadaru – pięknego, zabytkowego miasta położonego w północnej Dalmacji. Wyspa jest niewielka, są na niej zaledwie 2 miejscowości: Veli Iż i Iż Mali. Ośrodek, który  znajduje się w Małym Iżu zajmuje  dwupiętrowy budynek, z okien którego rozpościera się malowniczy widok na Adriatyk.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego obozy żeglarskie na wyspie Iż: http://www.cspz.pl/t_pliki_/18.mp4