Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Pierwszy dzień zmagań w ramach kampanii Rowerowy Maj 2018 w gminie Cedry Wielkie

Gmina Cedry Wielkie, jako propagator zdrowego trybu życia, w styczniu 2018 r. przystąpiła do wspólnej kampanii „Rowerowy Maj” – kampanii promującej aktywne sposoby dotarcia do szkoły. W imieniu Gminy Cedry Wielkie organizatorem Rowerowego Maja jest Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj jest miasto Gdańsk, a sama kampania ma charakter ogólnopolski.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Dla najaktywniejszych Wójt Gminy Cedry Wielkie – Janusz Goliński przewidział atrakcyjne nagrody. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym.  Udział w kampanii potwierdziły wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy.

Rozgrywająca się na poziomie indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym rywalizacja efektywnie motywuje uczestników gwarantując im cały miesiąc wspaniałej i zdrowej zabawy. Udział szkoły w kampanii ma wiele zalet. Uczniowie, dzięki codziennym aktywnym dojazdom na lekcje, zaczynają dzień od ruchu fizycznego, co jest uznawane za metodę zwiększenia efektywności nauki i poprawy koncentracji. Doświadczenia miasta Gdańsk i pozytywne opinie z poprzedniej edycji, potwierdzają, że uczniowie na pierwszych lekcjach byli lepiej obudzeni, aktywni i uśmiechnięci. Dodatkowym, wychowawczym walorem Rowerowego Maja jest kształtowanie w uczniach samodzielności. Dzięki samodzielnym lub grupowym dojazdom (uczniowie mogą jeździć z kolegami z klasy, rodzicami) dzieci poznają swoją okolicę oraz utrwalą znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez własną praktykę.

Zachęcamy do wzięcia udziału już od 1 dnia. Dla najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Poniżej zdjęcia z zeszłorocznej kampanii.