Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Podsumowanie pierwszego Wyjazdu zagranicznego do Włoch – Marina Di Ragusa

W dniu 3 października r. w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyło się spotkanie – podsumowanie pierwszego Wyjazdu zagranicznego do Włoch – Marina Di Ragusa, 10 osobowej grupy – dzieci z terenu Gminy Cedry Wielkie.

W spotkaniu poza uczestnikami (dziećmi) i rodzicami udział wzięli – Janusz Goliński Wójt Gminy Cedry Wielkie, Krystyna Balewski Pawela – pomysłodawca przedsięwzięcia, Wawrzyniec Rozenberg – redaktor Dziennika Bałtyckiego,  a także opiekunowie – Joanna Trojnar i Dariusz Olędzki. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, pełnej ekscytacji i wspomnień z wyjazdu.

W ramach spotkania zostało dokonane podsumowanie projektu zarówno w formie prezentacji multimedialnej opisującej każdy dzień pobytu na Sycylii w formie fotorelacji jak i wystąpień zarówno dzieci jak i organizatorów.

Istotną rolę w spotkaniu odegrała Krystyna Balewski Pawela – pomysłodawca przedsięwzięcia, która omówiła dotychczasową realizację projektu Północ / Południe: Jedno Morze (Nord/Sud: un Mare), a także przyszłe działania zmierzające do jeszcze lepszej i sprawniejszej organizacji, w tym związane z przyjęciem strony włoskiej przez stronę polską w lipcu 2018 r.

Na zaproszenie Pana Wójta w spotkaniu uczestniczył dodatkowo Pan Wawrzyniec Rozenberg – redaktor Dziennika Bałtyckiego, który przeprowadził wywiady z dziećmi i planuje je zamieścić w najbliższym wydaniu Echa Pruszcza.

Na zakończenie spotkania Pan Janusz Goliński – Wójt Gminy Cedry Wielkie podkreślił, iż udział w wyjeździe dzieci, jest wynikiem ich zaangażowania w zajęciach szkółki żeglarskiej. Wręczając im obrazy z pamiątkowym zdjęciem wyraził podziw dla chęci poznawania świata i odwagi przy realizacji zakładanych w projekcie działań. Dodatkowo szczególne podziękowania skierował do opiekunów Pani Joanny Trojnar i Pana Dariusza Olędzkiego za opiekę nad dziećmi, a Pani Krystynie Balewski Pawela za zaangażowanie i pilotowanie realizacji przedsięwzięcia wręczając bukiet kwiatów.