Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Podsumowanie wakacji 2017 w ŻOKiS

Zgodnie z coroczną tradycją wakacyjną, nasz Ośrodek wraz z Gminną Biblioteką Publiczną, po raz kolejny zorganizował wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży.  W tym roku – trwające od 3 lipca do 31 sierpnia zajęcia artystyczno – kulturalno – sportowe dla dzieci i młodzieży, ułożone były od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 18.00 tak, aby w pełni zagospodarować czas wolny od nauki.

Przez cały okres trwania wakacji ŻOKiS przygotował wiele zajęć kulturalnych dla dzieci z terenu Gminy Cedry Wielkie. W ramach zajęć plastycznych i rękodzielniczych zorganizowano m. in. budowanie statków z papieru, warsztaty robienia pomponów z bibuły, malowanie kartonowych obrazów – „sporty świata”, tworzenie latawców, lepienie z plasteliny bohaterów z książek, a także projektowanie biżuterii wakacyjnej.

Podczas wakacji miały również miejsce zajęcia muzyczne pt. „Śpiew To Zdrowie” na, których dzieci śpiewały karaoke. Na tych zajęciach uczestnicy pracowali nad emisją głosu i oswajali się z mikrofonem. Podczas „Poranka z Bajką” w ŻOKiS, najmłodsi mieli okazję obejrzeć projekcję najnowszych bajek wyświetlanych na dużym ekranie.  W ramach wakacji odbyły się również zajęcia taneczne z choreografią oraz hip hop. Podczas zajęć teatralnych dzieci mały możliwość rozwijania swoich umiejętności w odgrywaniu ról postaci z bajek.

Dzieci uczestniczyły także w zajęciach ruchowych oraz grach planszowych tj. chińczyk, warcaby, szachy,  kalambury, ping pong , „tańczące klasy”, piłka parzy, puszczanie latawca, „twister żeglarski”. Uczestnicy zajęć aktywnie spędzali czas jeżdżąc na rowerach, autojeździkach i rolkach na MRD w Cedrach Wielkich.

Każdego dnia odbywały się zajęcia komputerowe, z których dzieci chętnie korzystały. Bardzo dużą popularnością cieszyły się zajęcia kulinarne poprowadzone przez Panią Dorotę Nawrocką i Panią Karolinę Wolszczak. Dzieci podczas zajęć przygotowały „muzyczne” naleśniki, kulinarne-wafle, żeglarskie potrawy, pyszne gofry oraz teatralne koreczki.

Kulminacyjnym punktem były jednak wycieczki wakacyjne do PAPUGARNI w Gdańsku, FOKARNI w Łebie, ZAMKU w Malborku i MULTIKINA. Grupy dzieci liczące ponad 40 osób pod opieką opiekunów, miały okazję zwiedzić oraz poznać bardzo ciekawe miejsca rozrywkowe i edukacyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia w bibliotece, podczas których dzieci mogły poznać historię papieru i pisma, a także funkcjonowanie wypożyczalni w której czytały wybrane książki na głos.

W połowie pierwszego miesiąca  wakacji odbył się spektakl teatru Qufer z Gdańska. Przedstawienie pt. „Pinokio” przyciągnęło do ŻOKiS grupę około 50 dzieci z terenu gminy. Sposób przedstawienia popularnej bajki bardzo spodobał się wszystkim uczestnikom.

Główną atrakcją całych wakacji była oczywiście „Dyskoteka Wakacyjna”, gdzie dzieci i młodzież w taneczne popołudnie bawiły się przy głośnej  muzyce oraz w różnego rodzaju gry i zabawy.

W bardzo miłej i wesołej atmosferze minęły 2 miesiące wakacji. Dzieci z ochotą uczestniczyły w zajęciach, a nam miło było je gościć i z nimi pracować.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: