Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Półmetek wakacji za nami!

DSC_0023

 

 

Tradycyjnie już wakacje ŻOKiS  rozpoczął FESTYNEM LETNIM dla mieszkańców Gminy Cedry Wielkie. W pogodne sobotnie popołudnie 9 lipca od godziny 16.00 rozpoczęły się pierwsze atrakcje. Na początek dla najmłodszych uczestników festynu zostało zorganizowane przedstawienie teatralne pn. „SMERFNE PRZYGODY”. Interaktywny teatr poza walorami artystycznymi zawierał wiele elementów wychowawczych. Dzieci niejednokrotnie podczas tego występu mogły wcielić się zarówno w rolę aktorów jak i najprawdziwszych smerfów. Zaraz po przedstawieniu pracownicy ŻOKIS zorganizowali zawody drużynowe, w ramach których dzieci i młodzież walczyły o główną nagrodę – całodzienny pobyt na przystani żeglarskiej w Błotniku. Zaangażowanie w zawody drużynowe wszystkich dzieci nie pozwoliło na wyłonienie zwycięzców, wobec czego organizatorzy postanowili zaprosić wszystkich uczestników do przygody na Marinie.
Kolejna cześć festynu skierowana była już dla nieco starszych i dorosłych uczestników. Od godz. 18.00 swoim występem zabawiał widzów Kabaret „POD NAPIĘCIEM”, Zespół Muzyczny „H.U.B.E.R.T” z muzyką Reggae, a także Julia Stach w mocno rockowej odsłonie. Od godziny 20.00 na scenie plenerowej rozbrzmiewał do godzin porannych zespół DWA PLUS DWA, który zachęcał do zabawy tanecznej w rytmie disco. Niewątpliwe główną atrakcją festynu był profesjonalny pokaz fireshow, który odbył się w godzinach nocnych.
Poza atrakcjami artystycznymi i sportowymi w ramach festynu zostały przygotowane stoiska wystawiennicze Kół Gospodyń Wiejskich z Leszkowa i Cedrów Wielkich, a także stoiska z zabawkami, słodyczami, tatuażami, tradycyjnymi grami i pysznym jedzeniem.

 

Zgodnie z coroczną tradycją wakacyjnego wypoczynku, ŻOkiS wraz z Gminną Biblioteką Publiczną, po raz kolejny zorganizował zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Minęła już pierwsza połowa wakacji dlatego odbyło się juz część atrakcyjnych zajęć artystyczno – kulturalno – sportowych dla dzieci i młodzieży , które ułożone były od poniedziałku do soboty od godz. 10.00 do godz. 18.00 tak, aby w pełni zagospodarować czas wolny od nauki.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, gdyż na zajęcia przychodziła znaczna ilość dzieci w zróżnicowanej grupie wiekowej. W ramach oferty wakacyjnej przygotowano szereg warsztatów edukacyjnych dopasowanych do potrzeb uczestników. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne, zarówno przez dzieci starsze jak i maluchy. Młodsze dzieci chętnie podpatrywały, co działo się w kuchni. Natomiast wszystkie najbardziej uwielbiały wspólne konsumowanie przygotowanych potraw i smakołyków.

 Przeprowadzone zostało cykl warsztatów i zajęć takich jak:

-           Kalambury dla najmłodszych
-           Poszukiwanie skarbów z mapą
-           Tenis stołowy
-           Poranek z bajką
-           Spacer na Przystań Żeglarska w Błotniku + ognisko
-           Karaoke
-           Warsztaty z nauki jazdy na rolkach
-           Warsztaty teatralne
-           Warsztaty plastyczne – tworzenie dekoracji sceny na letni festyn
-           Zajęcia na szkółce żeglarskiej
-           Mini szansa  na sukces
-           Warsztaty robienia pomponów z bibuły
-           Warsztaty kulinarne – robimy „muzyczne naleśniki”
-           Taniec z choreografia
-           Gry na Świerzym powietrzu
-           Zajęcia komputerowe
-           Warsztaty kulinarne – wafle
-           Gry planszowe
-           Ognisko z kiełbaskami
-           Warsztaty plastyczne – przygotowanie wystroju Sali na dyskotekę
-           Wakacyjna dyskoteka
-           Warsztaty kulinarne – rurki z kremem

W miesiącu lipcu odbyły się 3 wycieczki wyjazdowe dla dzieci i młodzieży:

 1.    Wycieczka do Szymbarku
więcej:  http://zokis.eu/wycieczka-do-szymbarku/

2.   Całodzienny pobyt dzieci na Przystani Żeglarskiej w Błotniku
więcejhttp://zokis.eu/calodzienny-pobyt-dzieci-na-przystani-zeglarskiej-w-blotniku/

3 Wycieczka do Świata Labiryntów
więcej:http://zokis.eu/wycieczka-do-swiata-labiryntow/

 

Czeka nas jeszcze druga połowa wakacji gdzie przygotowaliśmy równie ciekawe zajęcia. Dlatego serdecznie zapraszamy do ŻOKiS.