Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Rowerowy Maj 2017 oficjalnie zainaugurowany !!!!

Na konferencji prasowej podczas tegorocznego Bike Festiwalu w dniu 1 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00 w AmberExpo odbyła się oficjalna inauguracja akcji Rowerowy Maj. W tym roku w 21 miastach i gminach łącznie udział weźmie 397 szkół i przedszkoli, 153 tysiące potencjalnych uczestników. Kampanię realizować będą: Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Żukowo, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański oraz Cedry Wielkie.

Udział Gminy Cedry Wielkie w tej kampanii jest znaczący, gdyż pierwszy raz od początku realizacji akcji w towarzystwie dużych miast  występuje gmina wiejska.

Wspólnie z delegacjami większości miast realizujących tegoroczną edycję kampanii również Gmina Cedry Wielkie promowała Rowerowy Maj wśród licznie obecnych miłośników rowerów i aktywnego wypoczynku a także wystawców z branży rowerowej i turystycznej.

Całość wydarzenia realizowana była w dniach 1 – 2 kwietnia w ramach FREE TIME FESTIWAL 2017 – multidyscyplinarnego banku pomysłów twórczego i przyjemnego spędzania czasu wolnego, który rokrocznie bije rekordy frekwencji zarówno wystawców jak i zwiedzających.

Fantastyczna frekwencja, doskonała atmosfera, widowiskowe pokazy, mnóstwo konkursów, zabaw i aktywności sportowych, pozytywnych komentarzy uczestników było idealną okazją do promocji Gminy Cedry Wielkie, którą spotkać można było na dwóch stanowiskach: Starostwa Powiatu Gdańskiego i Pętli Żuławskiej. Dzięki współpracy z tymi wystawcami promowaliśmy się jako Gmina przychylna wszelkiemu rodzajowi aktywności i wypoczynku, z realizacją wielu działań w zakresie rekreacji wodnej i rowerowej.