Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Rowerowy Maj rozpoczęty – I dzień zmagań i międzyszkolnej rywalizacji

Gmina Cedry Wielkie podjęła wyzwanie i przystąpiła do kampanii „Rowerowy Maj”. To oznacza mniej więcej tyle, że przez pełny miesiąc uczniowie dwóch Szkół Podstawowych (Cedry Male i Giemlice)  będą jeździć do szkoły na rowerach, rolkach, hulajnogach i wszystkim, co ma koła.

Podsumowanie wyników pozwoli na porównanie się sponad 20 innymi miastami i gminami, które przystąpiły do akcji .

Kampanię w Gminie Cedry Wielkie poprzez działania Wójta Gminy Janusza Golińskiego chętnie wspierają lokalni partnerzy prywatni i publiczni fundując liczne i atrakcyjne nagrody.

Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca aktywne podróże do szkół i przedszkoli. będąca autorskim projektem Miasta Gdańska z roku na rok przyciągająca kolejne gminy i miasta. W tym roku do udziału przystąpiła Gmina Cedry Wielkie.

Rowerowy Maj to edukacja, zabawa i rywalizacja skutecznie promująca aktywny tryb życia i komunikację rowerową.  sprawiającą, że dziedzińce szkół zmieniają się w wielkie parkingi rowerowe, a dzieci nie chcą opuścić ani jednego dnia zabawy.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejkę do rowerowej książeczki i szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Rozgrywająca się na poziomie indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym rywalizacja efektywnie motywuje uczestników gwarantując im cały miesiąc wspaniałej i zdrowej zabawy.