Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

“Rowerowy Maj” zaczyna się w styczniu – pierwsze spotkanie koordynatorów już za nami.

Rozpoczynamy przygotowania do drugiej edycji kampanii Rowerowy Maj w Cedrach Wielkich. W dniu 12 stycznia 2018 r. w Urzędzie Miasta Gdańska odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów, w ramach których również reprezentowana była Gmina Cedry Wielkie deklarując przystąpienie do akcji.

Do poprzedniej edycji, która trwała od 4 do 31 maja 2017 r. –  po raz pierwszy w Cedrach Wielkich, włączyły się w 2 szkoły (Cedry Małe i Giemlice),  w tym łącznie 15 klas. W sumie do kampanii przystąpiło blisko 200 uczniów. W tym roku po wstępnie przeprowadzonych rozmowach z dyrektorami placówek z terenu naszej Gminy prawdopodobnie przystąpią wszystkie szkoły, a naprawdę warto. Celem kampanii jest bowiem dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze. Elementem motywacyjnym, który sprawdził się w zeszłym roku jest bogaty wachlarz nagród.

W ramach akcji uczestnicy Rowerowego Maja w zeszłym roku otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Janusza Golińskiego Wójta Gminy Cedry Wielkie oraz firmę Grupę Doradczo-Audytorską Sp. z o.o. Nagrodą główną była stacja naprawy rowerów, natomiast nagrodą za II miejsce stojaki rowerowe.

Odznaczone zostały także 2 najlepsze klasy z każdej szkoły uczestniczącej w kampanii, które otrzymały VOUCHER do AQUAPARKU W REDZIE. Nagrody otrzymali również uczniowie, których aktywność wynosiła 100%, a było to aż 20 osób, które otrzymały VOUCHERY o wartości 100 zł do sklepu DECATHLON. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni gadżetami sportowymi, w tym m.in. bidonami.

Liczymy, że i w tym roku na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody.

Jak działa kampania?

Zachęcamy żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. To nierzadko wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i spieszących się zwykle rodziców.

Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody indywidualne i grupowe – nagrodzimy każdego za jego własne przejazdy.

Nie ma tu przegranych!

Kiedy?

Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwać będzie przez cały maj 2018. Wcześniej planujemy spotkania dla szkolnych koordynatorów kampanii.

O szczegółach będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.