Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Samorząd Gminy Cedry Wielkie wraz z mieszkańcami wspiera gminę Lipusz.

W dniu 11.09.2017 r. w Cedrach Wielkich została podpisana umowa pomiędzy Panem Januszem Golińskim – Wójtem Gminy Cedry Wielkie a Panem Mirosławem Ebertowskim – Wójtem Gminy Lipusz, na mocy której została przekazana dotacja celowa w wysokości 20 000,00 zł z przeznaczeniem na odtworzenie dróg gminnych zniszczonych w trakcie nawałnicy na terenie gm. Lipusz. Umowa ta jest konsekwencją podjętej przez Radnych Gminy Cedry Wielkie w dniu 24 sierpnia 2017 r. Uchwały w sprawie pomocy finansowej dla gmin, które ucierpiały w wyniku nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia br.
Nie jest to jedyne wsparcie płynące na rzecz poszkodowanych gmin. W odpowiedzi na prośbę pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie o wsparcie finansowe i rzeczowe ofiar nawałnic, które nawiedziły w miesiącu sierpniu województwo pomorskie, mieszkańcy Gminy Cedry Wielkie stanęli na wysokości zadania i ofiarowali wsparcie w postaci środków czystości, plandeki a także przekazali środki finansowe na zakup piły mechanicznej. Wszystkie te artykuły w dniu 11 września zostały przekazane przy okazji podpisania umowy.
W czasie spotkania Wójt Gminy Lipusz – Mirosław Ebertowski wyraził ogromną wdzięczność za tak znaczące wsparcie na rzecz jego Gminy. Dodatkowo Pan Janusz Goliński Wójt Gminy Cedry Wielki nie krył słów uznania dla zaangażowania mieszkańców Gminy Cedry Wielkie w niesienie pomocy i ich ofiarności