Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Spływ kajakowy na zakończenie lata

Digital CameraWakacyjny spływ kajakowy to już tradycja w naszym ośrodku. Już po raz trzeci zakończenie sezonu wakacyjnego mieszkańcy Gminy Cedry Wielkie spędzili w sposób aktywny. W tym roku 29 sierpnia, ponad 80 osobowa grupa wraz z organizatorem – Żuławskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich wybrała się na spływ kajakowy „Szlakiem Orła Bielika”.

Trasa spływu liczyła 11 km. i gwarantowała 5 godzin intensywnej zabawy:  drzewa zwalone przez bobry, szybki nurt, pokonywanie przeszkód, a do tego piękna i dzika przyroda! To właśnie w tej okolicy najczęściej występuje orzeł bielik. Atrakcje przyrodnicze dla uczestników spływu  rzeczywiście były spore – oprócz rezerwatu przyrody „Gniazda Orła Bielika” można było podziwiać uroki Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz rezerwatu „Gołębia Góra”. Na szlaku znalazła się także elektrownia wodna w Strudze – najstarsza działająca w Europie oraz Kamienie Papieskie w Gołębiej Górze i Soczycy.

Z uwagi na dość niski stan wody czekało na nas kilka nieuciążliwych przenosek przez powalone drzewa, a w niektórych miejscach trzeba było schować się w kajaku, aby przepłynąć pod zwałką. Odcinek należał do średnio trudnych – wartki nurt, powalone drzewa i bystrza sprawiły, że się nie nudziliśmy.

Na mecie w Gołębiej Górze  w ramach regeneracji sił kajakarzy zorganizowano ognisko z kiełbaskami z ogromną dawką dobrego humoru. Około godz. 20.00 dotarliśmy bezpiecznie do przystanku końcowego czyli ŻOKiS-u. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć, a nieobecni niech żałują, że nie byli z nami…