Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Spływ kajakowy zorganizowany w ramach zakończenia wakacji.

W minioną sobotę tj. 25.08.2018 r. odbył się wakacyjny spływ kajakowy zorganizowany przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Już po raz piąty zakończenie sezonu wakacyjnego mieszkańcy Gminy Cedry Wielkie spędzili w sposób aktywny. W tym roku 100 osobowa grupa wraz z organizatorem wybrała się na spływ kajakowy rzeką Trzebiochą z Rybaków do Wdzydz Kiszewskich.

Trzebiocha, podobnie jak każda kobieta, zmienną jest. Raz płynie wolno szerokim korytem, pozwalając na podziwianie otaczającego krajobrazu, a zaraz potem staje się węższą i płynąc pod baldachimem utworzonym ze zwisających nad nią gałęzi drzew, można cudownie odpocząć. Później wpływa do jeziora jednego, drugiego, trzeciego i słychać tylko śpiew dzikich ptaków. Nieodzownym stało się uczucie jedności z przyrodą, które przenika na wskroś, a które dodatkowo potęgowane jest atmosferą terenów, przez które przepływa rzeka. Tylko kajak, wszechobecna cisza i przyroda. Trzebiocha ma w sobie to coś, co powoduje, że każdy, kto kończy spływ ma uśmiech na twarzy. To rekreacja w pełnym wydaniu.

Trasa spływu liczyła 16 km., należała do łatwych i gwarantowała 5 godzin intensywnej zabawy, a do tego piękna i dzika przyroda! Na mecie we Wdzydzach Kiszewskich, na terenie Stanicy wodnej PTTK WDZYDZE w ramach regeneracji sił kajakarzy zorganizowano ognisko z kiełbaskami z ogromną dawką dobrego humoru. Około godz. 18.00 dotarliśmy bezpiecznie do przystanku końcowego czyli ŻOKiS-u. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć, a nieobecni niech żałują, że nie byli razem z nami…