Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Spotkanie organizacyjne w ramach programu współpracy POLSKO –WŁOSKIEJ, projektu: Północ / Południe: Jedno Morze (Nord/Sud: un Mare)

W dniu 31 sierpnia 2017 r. w  Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyło się ostatnie spotkanie organizacyjne  związane z wyjazdem zagranicznym do Włoch – Marina Di Ragusa, 10 osobowej grupy – dzieci w wieku 9-10 lat z terenu Gminy Cedry Wielkie.

W spotkaniu poza uczestnikami (dziećmi) i rodzicami udział wzięli – Pan Janusz Goliński Wójt Gminy Cedry Wielkie, Krystyna Balewski Pawela – pomysłodawca przedsięwzięcia, a także opiekunowie – Pani Joanna Trojnar i Pan Dariusz Olędzki.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, pełnej ekscytacji i pytań dzieci skierowanych do Pani Krystyny, która związana jest z Marina Di Ragusa od wielu lat i zna doskonale środowisko, w którym od najbliższej niedzieli (od 3.09.2017 r. do 14.09.2017 r.) przez 11 dni będą mieli okazje mieszkać i trenować swoje umiejętności żeglarskie.

Na zakończenie spotkania Pan Janusz Goliński – Wójt Gminy Cedry Wielkie, podkreślił, iż udział w wyjeździe dzieci,  jest wynikiem ich zaangażowania w zajęciach szkółki żeglarskiej. Dodatkowo życzył spokoju ducha rodzicom, których dzieci uczestniczą w wyjeździe, a samym uczestnikom wielu, niezapomnianych i wspaniałych przygód.

Możliwość uczestnictwa w wyjeździe dzieci z terenu Gminy Cedry Wielkie zapewniony został dzięki współpracy, która została zawiązana pomiędzy Panem Januszem Golińskim Wójtem Gminy Cedry Wielkie, a Gminą Ragusa (Sycylia). Współpraca ta była sukcesywnie zawiązywana kolejnymi spotkaniami i wizytami studyjnymi, zarówno w Polsce jak i we Włoszech, a jej efektem jest przystąpienie do programu współpracy POLSKO –WŁOSKIEJ w ramach projektu: Północ / Południe: Jedno Morze (Nord/Sud: un Mare). Dodatkowo w kosztach wyjazdu Gmina Cedry Wielkie została wsparta środkami finansowymi z firmy GRAVEL.