Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

W dniu 27.11.2015 r. Gminną Bibliotekę Publiczną i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odwiedziły dzieci klas pierwszych z Zespołu Szkół w Cedrach Małych pod opieką Pani Alicji Warś i Pani Elżbiety Łyś.

Dzieci początkowo zagościły w Bibliotece. Pani Dyrektor Dorota Nawrocka wprowadziła ich w niesamowity świat książki. Na buziach dzieci budził się ogromny zachwyt podczas odwiedzin, ponieważ większość z Nich była w tak dużej bibliotece po raz pierwszy.

Jak na Światowy Dzień Misia przystało głównym tematem były książki i wiersze o misiach takich jak: Miś Koralgol, Miś Usztek, a także Miś Puchatek. Po wysłuchaniu bajek przyszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez Panią Dyrektor. Wzbudziły one wśród dzieci wielkie emocje. Jedna z zabaw polegała na „zlizywaniu” miodu z talerzyka, dzieci miały przy tym wiele frajdy. Jednak najfajniejszą zabawą okazała się wspólna nauka tańca i śpiewu piosenki „Misie lubią miodek”, w której uczestniczyły również Panie nauczycielki – była to świetna zabawa.

Dzieci tego dnia zwiedziły również ŻOKiS. Poznały One pracę Dyrektora oraz jego współpracowników, dowiedziały się gdzie są prowadzone zajęcia muzyczne i komputerowe dla dzieci i dorosłych. Najbardziej spodobała się wszystkim sala konferencyjna, ponieważ dzieci miały możliwość zająć miejsca i poczuć się  jak na prawdziwej konferencji.

Wspaniałą atrakcją dla uczniów było zwiedzanie „Miasteczka Ruchu Drogowego”. Bardzo miłym zaskoczeniem dla Pań nauczycielek była bardzo duża wiedza dzieci na temat znaków drogowych oraz bezpiecznego zachowania się dzieci w ruchu drogowym. Po powrocie do ŻOKiS na dzieci czekało „Małe co nieco” misia Puchatka – słodki poczęstunek.

Panie nauczycielki wraz z dzieci bardzo serdecznie podziękowały za możliwość goszczenia w Bibliotece oraz ŻOKiSie i udały się na plac zabaw, gdzie oczekiwały na przyjazd autokaru, który zabrał je do Zespołu Szkół w Cedrach Małych.

Tego dnia nie była to jedyna grupa świętująca tak miłe wydarzenie jakim jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W godzinach popołudniowych na moc atrakcji czekały dzieci ze Słonecznego Okienka. Pani Dyrektor Biblioteki przygotowała czytanki i bajki o misiach i urozmaiciła czas piosenkami i animacjami dla najmłodszych.