Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Szachiści z trzema srebrami – relacja z XIX Mistrzostw Powiatu Gdańskiego w szachach

Cedry Wielkie stają się powoli sportową stolicą naszego powiatu. Niedawno informowaliśmy o turnieju tenisa stołowego. Tym razem spieszymy z wynikami szachowymi.

W miniony weekend cedrowska hala była miejscem rozgrywek w ramach XIX Mistrzostw Powiatu Gdańskiego w Szachach. Rywalizacja toczyła się w ośmiu kategoriach. Nasi reprezentanci wywalczyli trzy srebrne medale.

Niemal wszystkie kategorie zdominowali szachiści reprezentujący gminę Kolbudy. Swoje grupy wygrali: Julia Jurkiewicz i Dominik Czarnogorcew (rocznik 2007 i młodsi), Zofia Markowska i Cyprian Obrycki (rocznik 2003 i młodsi), Joanna i Krzysztof Jurkiewicz (kategoria open) oraz Dawid Błaszkowski (kategoria 2001 i młodsi). Mistrzynią powiatu gdańskiego w tej grupie wiekowej została natomiast Magdalena Paszkowska z Pruszcza Gdańskiego.

Nasi szachiści najlepiej wypadli w kategorii najmłodszej, gdzie wicemistrzowski tytuł wywalczyli: Camilla Kawala oraz Stanisław Seredyński. Z kolei Zofia Seredyńska musiała zadowolić się 2. miejscem w grupie szachistów rocznika 2003 i młodsze.

Na koniec dodajmy, że już w grudniu czekają nas kolejne emocje sportowe, o których nie omieszkamy oczywiście niebawem poinformować.